RZESZÓW: Pomoc mają we krwi! Terytorialsi wspierają RCKiK w Rzeszowie

2020-12-12 11:25
RZESZÓW: Pomoc mają we krwi! Terytorialsi wspierają RCKiK w Rzeszowie
Autor: W. Kasza

Zbiórka odbyła się dzisiaj na terenie 21. Batalionu Logistycznego przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie. Czerwoną kroplą podzieliło się dzisiaj około 30 żołnierzy.

Zbiórka zorganizowana została jako odpowiedź na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie. To, podobnie, jak inne centra w Polsce, boryka się z ograniczoną liczbą dawców ze względu na pandemię koronawirusa.

Zawsze jednak centrum w Rzeszowie liczyć może na podkarpackich żołnierzy, którzy regularnie zasilają jego zapasy krwi. Tylko od początku pandemii, dzięki swojej gotowości  do niesienia pomocy w różnym wymiarze, mundurowi z 3PBOT oddali już niemal 700 litrów tego cennego leku. Co więcej- reagują też na apele o osocze ozdrowieńców; tego oddali już około 3,5 litra, a z każdym dniem liczba ta się powiększa.

Swoim przykładem żołnierze Podkarpackiej Brygady chcą zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do tego, by nie rezygnowali ze wsparcia Centrum Krwiodawstwa w tym wyjątkowo trudnym czasie. Swoją gotowością i zaangażowaniem pragną pokazać, że sytuacja epidemiologiczna spowodowana wirusem COVID-19 w kraju nie powinna powstrzymywać przed podzieleniem się tym najcenniejszym darem życia- mówi informuje rzecznik brygady kpt Witold Sura.

Pomoc mają we krwi! Terytorialsi włączają się w honorowe oddawanie krwi
Warto oddawać krew - przekonują honorowi dawcy:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE