Rzeszów: Od piątku do niedzieli spore utrudnienia. Czy będą objazdy?

i

Autor: KMP Rzeszów

Rzeszów: Od piątku do niedzieli spore utrudnienia! Jakie objazdy?

2022-05-12 14:21

Zbliżający się weekend będzie sporym wyzwaniem dla kierowców z Rzeszowa i okolic. W piątek zamkniętych będzie kilka ulic w centrum miasta. Wszystko przez uroczystość związane z obchodami jubileuszu 150-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Z kolei w sobotę i niedzielę niecierpliwić się i szukać objazdów będą kierowcy z gmin Boguchwała i Lubenia. Przez tamtejsze drogi przejedzie „8 Rajd Rzeszowiak”.

W piątek 3 maja od godz. 8:00 do 15:00 zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: Plac Farny, ulica Matejki (od Rynku do Placu Farnego) oraz ulica Słowackiego (od skrzyżowania z ulicą Króla Kazimierza do ulicy Matejki). Cała ulica Słowackiego będzie zamknięta dla ruchu w godzinach od 13.30 do 15. - Wcześniej, około godz. 13.20 chwilowe utrudnienia mogą pojawić się podczas przejazdu kolumny wozów strażackich przez ulicę Kilara do ulicy Słowackiego – mówi Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie.

Od 14.40 do 15:00 zamknięte dla ruchu zostaną: ulica Moniuszki (od Ronda Sokoła do Ronda Żołnierzy Wyklętych), aleja Cieplińskiego w obu kierunkach (od Ronda Żołnierzy Wyklętych do najbliższej zawrotki oraz od Parki Jedności z Macierzą do ulicy Pułaskiego), oraz ulica Pułaskiego do wysokości wjazdu na teren Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

W sobotę i niedzielę 8. Rajd Rzeszowiak

W sobotę 14 maja w godz. 14.30 - 20.00 i w niedzielę 15 maja w godz. 10.30 - 17.30 w Boguchwale zamknięte zostaną ulice: Kolejowa (od ul. Przemysłowej do ul. Kwiatowej i ul. Kasztanowej), ul. Kasztanowa (od ul. Kolejowej do ul. Kalinowej) i ul. Partyzantów. W niedzielę rajd przeniesie się na teren gminy Lubenia i Boguchwała, gdzie zamknięte zostaną odcinki dróg lokalnych:

W Lubeni w godz. 8.15 - 17.30 zamknięty zostaną odcinki dróg:

  • droga gminna w kierunku przysiółka Broniakówka
  • droga gminna koło cmentarza w Siedliskach w kierunku przysiółka Księży Lasek

Żeby objechać zamknięte trasy, organizatorzy rajdu proponują objazd przez tamtejsze drogi powiatowe. W Niechobrzu w godz. 9.00 - 18.15 zamknięty zostaną odcinki dróg:

  • droga gminna w kierunku krzyża milenijnego;
  • droga gminna przez przysiółek Babia Góra i dalej drogą Niechobrz-Granice

Tutaj zalecane objazdy dla mieszkańców Niechobrza to lokalne drogi wewnętrzne, prywatne i powiatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE