Rzeszów: Mocniejsza współpraca ratusza z wyższymi uczelniami. „Kolejny ważny krok”

2022-05-10 14:44
Rzeszów: Mocniejsza współpraca ratusza z wyższymi uczelniami. „Kolejny ważny krok”
Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

To kolejny krok, który ma zacieśnić współpracę ratusza z wyższymi uczelniami. Chodzi o umowę, jaką prezydent Konrad Fijołek podpisał z sześcioma rzeszowskimi uczelniami. Rzeszów chce jak najlepiej współpracować z miejskimi ośrodkami akademickimi i tym samym umocnić pozycję miasta, jako wiodącego ośrodka dla studentów na mapie Polski i Europy.

Podczas spotkania prezydent Konrad Fijołek podkreślał jak ważna jest ciągła promocja Rzeszowa, jako miejsca, w którym studenci z całego świata mogą czuć się swobodnie, jak nigdzie indziej. - Kiedy kilka miesięcy temu pojawiłem się w ratuszu jedne z pierwszych rozmów przeprowadziłem z rektorami rzeszowskich uczelni. Bardzo często podczas naszych rozmów padały stwierdzenia, że istnieje duża potrzeba promowania Rzeszowa jako dużego, nowoczesnego i rozwijającego się ośrodka akademickiego, który zapewnia wykształcenie na wysokim poziomie oraz miejsca pracy. Wiele już udało się zrobić. Ale pewne zintensyfikowanie działań jest potrzebne. Dlatego też dziś wykonujemy kolejny ważny krok – podpisujemy porozumienie dotyczące wspólnej promocji Rzeszowa jako wiodącego miasta akademickiego – mówił Konrad Fijołek podczas podpisania listu intencyjnego.

Wykorzystać potencjał uczelni

W porozumieniu, którego owocem jest list intencyjny, chodzi o wspólne promowanie Rzeszowa. Miasto chce być przedstawiane w ten sam sposób przez wszystkie rzeszowskie uczelnie. - To bardzo ważna inicjatywa i bardzo się z niej cieszę. Uważam, że uczelnie Rzeszowa mają olbrzymi potencjał, aby kształcić najlepszych absolwentów, którzy znajdą miejsce pracy u nas, ale nie tylko, ponieważ wiemy, że cieszą się zainteresowaniem także w kraju i poza jego granicami. Wierzę, że to zjednoczenie jeśli chodzi o promocję Rzeszowa jako ośrodka akademickiego, będzie wartością dodaną w stosunku do tego co robimy my indywidualnie jako uczelnie – powiedział po popisaniu listu intencyjnego prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

– Podpisując tę umowę jednocześnie nakładamy na siebie pewne obowiązki. W naszym interesie jest, by dostarczać, mówiąc językiem marketingowym, dobrego produktu naukowego, dydaktycznego, który przyciągnie młodych ludzi do uczelni rzeszowskich - dodał prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE