Rzeszów. Miasto wybuduje centrum opieki dla osób niepełnosprawnych

2021-12-02 15:22
Rzeszów. Miasto wybuduje centrum opieki dla osób niepełnosprawnych
Autor: Pixabay

W Rzeszowie powstanie centrum opieki dla osób niepełnosprawnych. Budynek zostanie zbudowany na ul. Sucharskiego i ma przylegać do istniejącego w tym miejscu Domu Pomocy Społecznej. Ratusz zlecił już zaprojektowanie budynku, a prace miałyby rozpocząć się w przyszłym roku. Centrum ma być gotowe na 2023 roku.

Miejscy urzędnicy zlecili już zaprojektowanie budynku. Sama budowa według planów ma ruszyć w nowym roku. - Będzie tu 16 miejsc dla uczestników dziennych oraz cztery działające całodobowo. Placówka ma świadczyć pomoc osobom niepełnosprawnym oraz seniorom – mówi Irena Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: KROSNO: Zbierają pieniądze na edukację dzieci w Ugandzie

Dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Prezydent Konrad Fijołek podpisał w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie tego projektu. Miasto dostanie trzy mln zł z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej .

- Bardzo się cieszę , że Rzeszów dołącza do grona samorządów, które będą mogły dzięki temu programowi poprawić jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. W ogóle poziom opieki nad osobami z niepełnosprawnościami to tak naprawdę wymiar naszego poziomu cywilizacyjnego jako całego społeczeństw. Zatem bardzo ważne jest to, abyśmy korzystali z tych nowoczesnych narzędzi, które usprawniają tę opiekę. Takie ośrodki kiedyś oglądaliśmy na zachodzie Europy, a dzisiaj wkraczają do naszych samorządów. Nasz ośrodek będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nowa jakość opieki. Z wielką przyjemnością ruszamy do realizacji tego projektu - powiedział prezydent Konrad Fijołek podpisując umowę na dofinansowanie.

Jak informuje rzeszowski MOPS, budynek ma być gotowy w 2023 roku. Cała inwestycja ma pochłonąć ponad 7 mln zł

Atak zimy w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE