RZESZÓW: Miasto planuje rozbudowę kolejnej ulicy w mieście. Chodzi o ul. Zawiszy Czarnego

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów, Google Maps

RZESZÓW: Miasto planuje rozbudowę kolejnej ulicy w mieście. Chodzi o ul. Zawiszy Czarnego

2022-04-13 15:56

Efektem planowanych w tej części miasta prac ma być poprawa zarówno komunikacji między ulicą Podkarpacką a rozbudowującym się osiedlem przy ul. Architektów, jak również zwiększeniem bezpieczeństwa. W ramach inwestycji powstać ma tam także ścieżka pieszo-rowerowa i nowe oświetlenie.

Rzeszowscy urzędnicy ogłosili już przetarg na wybór firmy, która wykona projekt planowanych przez miasto prac. Ich efektem ma być poprawa zarówno komunikacji między ulica Podkarpacką a rozbudowującym się osiedlem Architektów, jak również zwiększeniem bezpieczeństwa, ponieważ powstać ma także ścieżka pieszo-rowerowa i nowe oświetlenie.

Wystartował sezon ogródkowy w Rzeszowie

Co się zmieni?

Zadaniem wybranej firmy będzie opracowanie projektu rozbudowy dróg o łącznej długości ok. 1,8 km. Przyszła droga swój początek będzie miała na ul. Podkarpackiej w rejonie sklepu spożywczego. Następie poprowadzona zostanie w kierunku torów kolejowych i wzdłuż nich, za hipermarketem budowlanym, dojdzie do ul. Zawiszy Czarnego i przejdzie przez tory kolejowe - tamtejszy przejazd zaś zostanie przebudowany i wyposażony w rogatki. Dalej droga pójdzie istniejącym śladem ul. Zawiszy Czarnego, która również zostanie przebudowa i poszerzona, do skrzyżowania z ul. Architektów - precyzuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Kolejnym elementem planowanych w tej części miasta prac ma być także budowa łącznika między ulica Zawiszy Czarnego a Boya Żeleńskiego. Na wykonanie zadania wybrana w postępowaniu firma będzie miała czas do jesieni przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE