Rzeszów: Mają dla bezdomnych zupę i ciepłe ubrania. Wolonatriszom pomagają medycy

2021-02-16 15:33
Rzeszów: Mają dla bezdomnych zupę i ciepłe ubrania. Wolonatriszom pomagają medycy
Autor: pixabay

Co tydzień, w poniedziałek na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie dzielą się z bezdomnymi ciepłą zupą i rozdają ubrania. Od wczoraj (15.02) do wolontariuszy Stowarzyszenia Zupełne Dobro dołączyła ekipa medyków. Ich pomoc bardzo się przyda.

W ubiegłych latach wolontariuszom ze Stowarzyszenia Zupełne Dobro w Rzeszowie pomagało dwóch lekarzy. To oni robili opatrunki na pozdzieranych nogach bezdomnych. Tej pomocy od jakiegoś czasu brakowało. Na szczęście na drodze wolontariuszy pojawili  się inni medycy, którzy do bezdomnych wyciągnęli pomocną dłoń.

- Pomoc medyczna jest potrzeba w czasie takich spotkań jak Zupa na Placu. Bezdomni często przychodzą do nas z drobnymi ranami, otarciami i owrzodzeniami na nogach. Spowodowane jest to tym, że takie osoby praktycznie nie ściągają butów z nóg, tak więc rany na stopach pojawiają się bardzo szybko. Druga sprawa to brak higieny - to także wpływa na rozwój infekcji - mówi Marzena Lutyńska, prezes Stowarzyszenia Zupełne Dobro w Rzeszowie.

Teraz w każdy poniedziałek na placu Ofiar Getta w Rzeszowie będzie pojawiała się karetka Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medyczne. Wczoraj z pomocy medyków skorzystało trzech bezdomnych.

Wy także możecie pomóc innym. Wystarczy, że wyciągniecie z szafy stare, ale niezniszczone ubrania. Najbardziej przydadzą się męskie kurki, spodnie, a także buty. To właśnie o tę ostatnią część garderoby bezdomni proszą najczęściej. Najbardziej pożądanym rozmiarem obuwia jest rozmiar 43/44. Czyste ubrania przynoście do Magazynu Ciepła w Rzeszowie.

Zasypane chodniki i drogi. Taka jest zima w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE