RZESZÓW: Kładka na Zaporze oficjalnie przetestowana i oddana do użytku!

2021-09-20 12:29
RZESZÓW: Kładka na Zaporze oficjalnie przetestowana i oddana do użytku!
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Rzeszowscy rowerzyści mogą już korzystać z nowej przeprawy dla jednośladów, która powstała na Moście Karpackim, zwanym przez mieszkańców Zaporą. Dzięki niej, miłośnicy jazdy na dwóch kółkach, bez ryzyka kolizji z pieszymi, będą mogli pokonać odcinek alei Powstańców Warszawy, szybciej, łatwiej i bardziej bezpiecznie.

Najdłuższa kompozytowa kładka rowerowa w Europie otwarta! Przy moście Karpackim (czyli tzw. zaporze). Mimo pogody dokonaliśmy pierwszego, oficjalnego przejazdu. Prawie 105 metrów długości i 3 metry szerokości. Budowa możliwa dzięki dofinansowaniu z #UE. Korzyści dla nas wszystkich- napisał wczoraj na swoim fanpage’u prezydent, Konrad Fijołek. ‘

To właśnie w niedzielę włodarz miasta wraz z grupą rowerzystów przetestował oficjalnie nowowybudowaną, a drugą już w mieście, przeprawę dedykowaną miłośnikom jednośladów. Dzięki niej, fani jazdy na dwóch kółkach, bez ryzyka kolizji z pieszymi, będą mogli pokonać odcinek alei Powstańców Warszawy, szybciej, łatwiej i bardziej bezpiecznie. Koszt budowy przejazdu to ponad 4,6 mln zł, z czego większość tej kwoty to dofinansowanie unijne.

Nowa kładka to jednak nie koniec miejskich inwestycji, które mają wpłynąć korzystanie na jazdę rowerem po mieście. Rzeszowscy urzędnicy liczą, że już w połowie października gotowy będzie trzeci przejazd- na Moście Narutowicza. Tam prace są już na finiszu.

Centrum Minecraft w Rzeszowie już otwarte!
Drogowskazy: o terapii lasem i zdrowiu psychicznym Polaków. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE