RZESZÓW: Kładka na Zaporze oficjalnie przetestowana i oddana do użytku!

2021-09-20 12:29
RZESZÓW: Kładka na Zaporze oficjalnie przetestowana i oddana do użytku!
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Rzeszowscy rowerzyści mogą już korzystać z nowej przeprawy dla jednośladów, która powstała na Moście Karpackim, zwanym przez mieszkańców Zaporą. Dzięki niej, miłośnicy jazdy na dwóch kółkach, bez ryzyka kolizji z pieszymi, będą mogli pokonać odcinek alei Powstańców Warszawy, szybciej, łatwiej i bardziej bezpiecznie.

Najdłuższa kompozytowa kładka rowerowa w Europie otwarta! Przy moście Karpackim (czyli tzw. zaporze). Mimo pogody dokonaliśmy pierwszego, oficjalnego przejazdu. Prawie 105 metrów długości i 3 metry szerokości. Budowa możliwa dzięki dofinansowaniu z #UE. Korzyści dla nas wszystkich- napisał wczoraj na swoim fanpage’u prezydent, Konrad Fijołek. ‘

To właśnie w niedzielę włodarz miasta wraz z grupą rowerzystów przetestował oficjalnie nowowybudowaną, a drugą już w mieście, przeprawę dedykowaną miłośnikom jednośladów. Dzięki niej, fani jazdy na dwóch kółkach, bez ryzyka kolizji z pieszymi, będą mogli pokonać odcinek alei Powstańców Warszawy, szybciej, łatwiej i bardziej bezpiecznie. Koszt budowy przejazdu to ponad 4,6 mln zł, z czego większość tej kwoty to dofinansowanie unijne.

Nowa kładka to jednak nie koniec miejskich inwestycji, które mają wpłynąć korzystanie na jazdę rowerem po mieście. Rzeszowscy urzędnicy liczą, że już w połowie października gotowy będzie trzeci przejazd- na Moście Narutowicza. Tam prace są już na finiszu.

Centrum Minecraft w Rzeszowie już otwarte!
Drogowskazy: o terapii lasem i zdrowiu psychicznym Polaków. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE