RZESZÓW: Jest projekt uchwały dotyczący konsultacji społecznych!

2021-10-21 15:19
RZESZÓW: Sprawa wymaga konsultacji? Nie ma problemu, jest projekt uchwały!
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Na najbliższą sesję Rady Miasta trafi projekt uchwały dotyczący możliwości organizowania konsultacji społecznych. Jeśli radni uchwałę przyjmą - możliwość organizowania dyskusji na konkretny temat będą mieli m.in.: Prezydent oraz mieszkańcy. Gdy pomysł uda się przegłosować, to konsultacje będą możliwe już w listopadzie.

Już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadałem, że w naszym mieście zostaną wprowadzone konsultacje społeczne. Zaraz po wyborach zasięgałem opinii mieszkańców np. przy pomocy mediów społecznościowych. Analizowałem opinie wyrażane w komentarzach w mediach społecznościowych, spotykałem się i dyskutowałem z mieszkańcami. Spotkania oczywiście będą kontynuowane, bo bezpośredni kontakt z mieszkańcami jest dla mnie bardzo ważny. Natomiast konsultacje społeczne przybiorą bardziej formalną formułę (...) - mówi Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa.

Na najbliższą sesję Rady Miasta, czyli wtorek 26 listopada, pod obrady trafi projekt uchwały dotyczący możliwości organizowania konsultacji społecznych. Jeśli radni uchwałę przyjmą - możliwość organizowania dyskusji na konkretny temat będą mieli m.in.: Prezydent, rada w drodze uchwały oraz oraz mieszkańcy w liczbie co najmniej 300 osób.

CZYTAJ TAKŻE: CM Medyk zaprasza na szkolenia z pierwszej pomocy! Będzie ich tyle ile Rzeszów ma lat!

Jak będą odbywały się konsultacje społeczne?

- Wniosek o przeprowadzenie konsultacji, zawierający m.in. opis celu i przedmiot konsultacji oraz ich zasięg konsultacji, składany będzie do prezydenta. Projekt uchwały zaś określa formy konsultacji społecznych - mogą to być m.in. otwarte spotkania i debaty z mieszkańcami, zbieranie uwag i wniosków w punktach konsultacyjnych, badanie opinii mieszkańców poprzez formularze, ankiety czy sondaże z wykorzystaniem metod tradycyjnych lub technologii informatycznych (...) - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Ostateczną decyzję w sprawie przeprowadzenia konsultacji będzie podejmował prezydent. Jeśli radni projekt uchwały przyjmą, wejdzie ona w życie w listopadzie.

Muzyka do Treningu | ESKA XD - Fit vlog #34

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE