Koronawirus: Dominikanie radzą wiernym!

2020-03-11 13:51
zxczxc
Autor: Pixabay

Chodzi oczywiście o zagrożenie związane z kronawirusem. Dominikanie w tej sprawie na swoim profilu radzą oraz proszą - przede wszystkim o zachowanie ostrożności.

Dominikanie z Rzeszowa mówią  wprost - nie ma żartów i wychodzą z zaleceniami dla wiernych. Na swojej stronie zamieścili specjalny komunikat dla osób, które przychodzą do kościoła.

Możemy w nim przeczytać, że "Zachęcamy osoby chore, podejrzewające chorobę oraz osoby starsze do pozostania w domu i łączności modlitewnej w przeżywaniu Eucharystii poprzez media: radio lub telewizję.".

Ale nie tylko, bo Dominikanie proponują, by znak pokoju w czasie liturgii Mszy świętej podkreślany był poprzez skinienie głowy wobec osób stojących obok nas, a nie jak dotychczas przez podanie ręki. 

Są tez wytyczne co do przyjmowania komunii: "Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę z zachowaniem czci i szacunku do Najświętszego Sakramentu. Prosimy o wyraźny znak podczas podejścia do Komunii Świętej - wyciągamy dłonie tak, by ręka manipulacyjna była pod spodem jednej dłoni i z tak wyciągniętymi rękoma podchodzimy do prezbitera. Ciało Pańskie spożywamy bezpośrednio przy kapłanie."

Przypomnijmy - dziś wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu.

52284 - Koronowirus w Polsce. Puste pułki w sklepach! Czego brakuje?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE