RZESZÓW: Budowa południowej obwodnicy coraz bliżej. Jest zgoda na realizację inwestycji

2021-04-12 14:34 a.z. A.I
Droga
Autor: pixabay.com

Nie do trzech, a do czterech razy sztuka. To o budowie południowej obwodnicy Rzeszowa, która od kilku lat czeka na realizację. Ta jest coraz bardziej możliwa dzięki wydaniu zgody na realizację tej drogowej inwestycji. Taki wniosek zostanie złożony dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Rzeszowa Marek Bajdak złożył dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o: Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), dotyczący budowy południowej obwodnicy Rzeszowa. Obwodnica południowa Rzeszowa połączy ul. Podkarpacką z al. Sikorskiego, ma mieć sześć kilometrów długości, jej koszt to około 450 mln złotych. 108 milionów miasto zabezpieczyło na odszkodowania za wywłaszczenie gruntów pod tą inwestycję.

Wysadzali bankomaty w pięciu województwach

POLUB NASZ NOWY LOKALNY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Tym razem się uda?

Inwestycja od kilku lat czeka na realizację. Trzy poprzednie wnioski o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej były odrzucone ze względu chociażby na decyzje środowiskowe. Teraz pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak obiecuje, że będzie inaczej i że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Odpowiedź w tej sprawie być może poznamy w wakacje.

Ozdrowieńcy pilnie potrzebują rehabilitacji. Posłuchaj szczegółów!