RZESZÓW: Budowa kładek rowerowych przy trzech mostach. Kiedy będą gotowe?

2021-03-24 16:48
RZESZÓW: Budowa kładek rowerowych przy trzech mostach. Kiedy będą gotowe?
Autor: af

Budowa kładek przy trzech rzeszowskich mostach idzie pełną parą. Największy postęp prac widać przy moście Lwowskim. Początkiem marca wykonawca kładki zamontował tam pierwsze przęsło. W tym tygodniu zamontowano dwa kolejne. Ta przeprawa dla rowerzystów będzie miała w sumie 85 metrów długości. Kładki rowerowe powstają także przy moście Narutowicza i przy rzeszowskiej zaporze. Kiedy będą gotowe?

- Wszystkie trzy inwestycje rozpoczęły się w ubiegłym roku i zgodnie z zapisami umów, które Urząd Miasta Rzeszowa zawarł z wykonawcami, kładki rowerowe będą gotowe latem tego roku - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza. 

Rowerzyści trzymają kciuki, aby tak się stało. Jazda rowerem po chodniku na moście jest zabroniona i grozi ukaraniem mandatem.

Budowa kładek rowerowych przy trzech rzeszowskich mostach pochłonie blisko 11 mln złotych z czego duża część tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej.

Prawy brzeg Wisłoka w Rzeszowie ma być miejscem wypoczynku i rekreacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE