;sdefdsd

i

Autor: Pixabay

Rzeszów: Brzydkie reklamy znikną z ulic? [AUDIO]

2020-02-10 13:10

"Pasteloza i Szyldoza muszą się skończy" - mówią rzeszowscy radni i zapowiadają walkę z chaosem reklamowym w mieście. Ci jeszcze w tym miesiącu mają rozpocząć pracę nad tak zwaną uchwałą krajobrazową. Dzięki niej reklamy będą widoczne, ale nie będą szpecić miasta.

Atakują ze wszystkich stron – kolorowe, pstrokate, w różnym rozmiarze i kształcie. Kuszą promocjami i zasłaniają elewacje zabytkowych budynków. Mowa o reklamach, które miastu nie pomagają.

Dlatego kilka lat temu, wzorem innych miast, radni Rzeszowa wpadli na pomysł ich ujednolicenia. Prace nad uchwałą mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu, a wprowadzona może zostać jeszcze w tym roku.

Uchwała zmuszałaby przedsiębiorców do tego, by usunęli reklamy, a na ich miejsce pojawiłyby się ujednolicone szyldy, nawiązujące na przykład do historii miasta. Dopiero po zaakceptowaniu uchwały poznamy szczegóły co do tego, jak będą wyglądać reklamy w mieście.

Pasteloza i szyldoza muszą się skończyć - mówi radny Sławomir Gołąb
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE