Rzeszów: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców. Kto może się zaszczepić?

2021-01-13 15:35 af
Rzeszów: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców. Kto może się zaszczepić?
Autor: pixabay

Choć szczepionki przeciw COVID-19 dla większości mieszkańców Rzeszowa są jeszcze niedostępne, to wciąż możecie zaszczepić się przeciw grypie.

Grypa jest ciężką i poważną chorobą. Większość osób przechodzi ją dość łagodnie, ale 1-2 proc. osób ma ciężkie powikłania po grypie. To ciężkie i złośliwe zapalenie płuc, zapalenie układu nerwowego, zapalenie szpiku, zapalenia wielonerwowe.

I jedynym ratunkiem przed zachorowaniem i ciężkimi powikłaniami po grypie jest szczepionka. W Rzeszowie ruszyła właśnie kolejna akcja bezpłatnego szczepienia przeciw grypie.

Kto może się zaszczepić?

Z takich szczepień za darmo mogą skorzystać dorośli poniżej 65 roku życia z niedoborami odporności lub z chorobami przewlekłymi. Ale trzeba spełnić kilka warunków, a dokładnie trzeba posiadać obywatelstwo polskie, a także być zameldowanym na stałe lub czasowo w Rzeszowie.

Z darmowych szczepień mogą skorzystać także dzieci powyżej 6 miesiąca życia oraz seniorzy w wieku od 65 do 74 lat. Szczepienia przeciw grypie maja być realizowane do końca marca lub do wyczerpania zapasów.

Gdzie można się zaszczepić?

Szczepienia realizowane są w kilku punktach na mapie Rzeszowa:

  • Przychodnia Specjalistyczna nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21,
  • Przychodnia Specjalistyczna nr 2 przy ul. Lubelskiej 6,
  • Przychodni POZ nr 5 przy ul. Hoffmanowej 8a
  • Szpital Miejski przy ul. Rycerskiej 4.

Więcej informacji na temat darmowych szczepień przeciw grypie znajdziecie na Facebooku Szpitala Miejskiego w Rzeszowie oraz w wymienionych placówkach.

Innowacyjny sprzęt do badania dna oka pojawił się w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie
Podwyżka opłat za odbiór śmieci w Przemyślu