RZESZÓW: Amadeusz, Naomi i Kesja. Jakie były najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 r.? SPRAWDZILIŚMY!

2021-01-07 11:28
RZESZÓW: Amadeusz, Naomi i Kesja. Jakie były najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 r.? SPRAWDZILIŚMY!
Autor: Pixabay.com

W ubiegłym roku w mieście przyszło na świat blisko 10 tysięcy dzieci. Wśród najpopularniejszych imion, jakie nadawali swoim nowo narodzonym pociechom rodzice króluje Szymon oraz Julia. Na zawarcie związku przed urzędnikiem zdecydowało się w roku 2020 w Rzeszowie 926 par.

Są już najnowsze dane Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie. Wynika z nich, że miasto „wzbogaciło” się o blisko 10 tysięcy nowych, małych mieszkańców. Nie wszystkie jednak są jeszcze ujęte w raportach- rodzice urodzonych pod koniec grudnia dzieci mają jeszcze kilka dni na zapisanie swojego malucha w Urzędzie.

Sprawdziliśmy, jakie imiona nadawali nowo narodzonym pociechom najczęściej. Jak informuje Ewa Kalandyk, z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie – Na świat przyszło 246 Szymonów i 233 Julie. Kolejne miejsca w rankingu najpopularniejszych imion zajmują Antoni i Jakub oraz Zuzanna i Emilia. Wśród imion męskich, do łask wraca też Jan i Ignacy. (…) Wśród tych rzadkich i oryginalnych imion mieliśmy chłopców o imieniu m.in. Narin, Amadeusz, Kryspin, Einar czy Aaron. Dziewczynkom rodzice nadawali też imiona: Hanna Zofia czy Maja. Była także Ariana, Naomi, Ilaria, Aisza, Vivian i Kesja.

W przypadku małżeństw- tu, podobnie, jak w całej Polsce, także ze względu na epidemię koronawirusa, Urząd odnotował spadek. Na zawarcie związku przed urzędnikiem zdecydowało się w roku 2020 w Rzeszowie 926 par.

Nowe wideo promujące Rzeszów
Posłuchaj, na czym polega operacja przegrody nosa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE