Ropczyce. Półtora tysiąca zł mandatu za ponad 100 km/h na liczniku w terenie zabudowanym

i

Autor: gov.pl

Ropczyce. Jechała ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Nie przyjęła wysokiego mandatu

2022-01-20 15:29

1,5 tys. złotych - taką karę usłyszała 23-latka, która przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h w Kamionce w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące, a to nie wszystko, bo 23-latka nie przyjęła wysokiego mandatu. Teraz jej sprawa trafi do sądu.

Powodem zatrzymania była nadmierna prędkość. Wczoraj przed południem policjanci z „drogówki” z Ropczyc zatrzymali do kontroli audi. W miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, 23-latka jechała o 53 km/h za szybko. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Zgodnie z nowymi przepisami, policjanci wypisali mandat na 1500 złotych, ale to nie koniec. Kobieta odmówiła jego przyjęcia i teraz cała sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

CZYTAJ TAKŻE: 668. rocznica Lokacji Miasta Rzeszowa. Tadeusz Ferenc uhonorowany

Od stycznia nowe przepisy

My przypominamy, że od 1 stycznia w życie weszły nowe przepisy i droższe mandaty. A wy możecie sprawdzić najnowsze taryfikatory na eska.pl

- Brawura za kierownicą może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jak pokazują statystyki, prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby zapobiegać takim i innym, równie niebezpiecznym sytuacjom, od 1 stycznia 2022 roku obowiązują nowe przepisy, które zaostrzają kary dla kierowców, za niektóre wykroczenia. Wprowadzone zmiany znacząco podnoszą kwoty mandatów m.in. za przekroczenie prędkości – przypominają policjanci z Ropczyc.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE