Rockowa NocXFaine Misto w Rzeszowie. Finlandzka kapela Korpiklaani headlinerem festiwalu!

2022-08-19 7:00
Rockowa NocXFaine Misto w Rzeszowie. Finlandzka kapela Korpiklaani headlinerem festiwalu!
Autor: pexels.com/ materiały prasowe

Rockowa NocXFaine Misto już pod koniec sierpnia! Festiwal odbędzie się na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, które zmieni się w ROCK CITY z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności. W line-upie można znaleźć muzyczne perełki z Polski i zagranicy. Organizatorzy właśnie ogłosili headlinera festiwalu - to fiński folk metal w wydaniu Korpiklanii.

W dniach 26-28 sierpnia w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe na skalę europejską i światową wydarzenie muzyczne. Rockowa NocXFaine Misto to kooperacja rzeszowskiego festiwalu Rockowa Noc, który odbędzie się już po raz siedemnasty, z jednym z największych ukraińskich festiwali muzycznych - Faine Misto. Do współpracy doszło w szczytnym celu. Cały dochód ze sprzedaży biletów i karnetów z pierwszego dnia festiwalu będzie przeznaczony na pomoc walczącej Ukrainie.

Rockowa NocXFaine Misto w Rzeszowie. Finlandzka kapela Korpiklaani headlinerem festiwalu!

Line-up festiwalu to nietuzinkowa mieszanka gwiazd z Polski i zagranicy. Właśnie ogłoszono headlinera. To istniejąca od 2003 roku pochodząca z fińskiego Lathi formacja Korpiklaani. Korpiklaani są znani pod różnymi szerokościami graficznymi. Przyciągają wyjątkową energią i fuzją folkowo – metalowych brzmień z wpadającymi w ucho melodiami z nutą tajemniczości. Artyści zagrają 26 sierpnia.

Kto jeszcze wystąpi na scenie?

Pierwszego dnia Rockowej NocyXFaine Misto na scenie zabrzmi także hucul metal na koncercie kapeli KARNA, electronic metal w wydaniu Space of Variations, czy melodic metal na koncercie kapeli IGNEA. Zagrają też znani w kilkunastu krajach świata Stoned Jesus i Sick Solution - zdobywcy The Best Ukrainian Metal Act jako najlepszy zespół metalowy 2021.

Równie interesująco zapowiadają się kolejne dwa dni muzycznej imprezy. 27 sierpnia wystąpią Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi Przegląd Zespołów Konkursowych – występy młodych kapel, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami muzycznymi. Uczestnicy walczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu.

Line-up Rockowa NocXFine Misto 28 sierpnia to wspominany występ laureata Przeglądu Zespołów Konkursowych i koncerty Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i kapeli Riverside.

Rockowa NocXFaine Misto w Rzeszowie
Autor: materiały promocyjne

Podczas całego festiwalu teren Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w ROCK CITY ze strefami różnych rockowych aktywności, między innymi tzw. garażówką, strefą Monster Energy, strefą motocyklistów, nocnym ogniskiem i polem namiotowym. Bilety i karnety na 3 dni festiwalu są dostępne na ticketmaster.pl.

Organizatorami Rockowa NocXFaine Misto są Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Faine Misto, Arto Music&Media.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE