Rockowa Noc w Rzeszowie. Znamy pierwsze gwiazdy festiwalu

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Rockowa Noc w Rzeszowie. Znamy pierwsze gwiazdy festiwalu!

2022-05-20 15:19

Mocne gitarowe riffy i wielkie gwiazdy polskiego rocka. Znamy już pierwszych head-linerów tegorocznej Rockowej Nocy, która – jak mówią organizatorzy – wchodzi na wyższy poziom mocy. W tym roku fani gitarowego grania posłuchają koncertów w nowym miejscu, bo scena przenosi się na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej.

17. edycja Rockowej Nocy zapowiada się naprawdę wyjątkowo! 27-28 sierpnia w Rzeszowie na otwartym terenie Miasteczka Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademickiej 3 czekają dwa dni rockowych mocnych brzmień! Usłyszymy też młodych twórców, którzy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i nagrodę finansową.

- W tym roku, tak jak podczas ubiegłorocznych wakacji, chcemy stworzyć przestrzeń i okazję do nawiązywania relacji międzyludzkich. Dlatego wprowadzamy nowe wydarzenia i ulepszamy te dobrze znane i cenione, jak Rockowa Noc. Rzeszów na mapie rockowej zawsze miał mocną markę i myślę że do tego właśnie wracamy. Jednym z takich zespołów, które już grały na Rockowej Nocy i zagrają również w tym roku jest KSU - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Carla Fernandes śpiewa Amigo na żywo! Posłuchajcie wersji dla ESKA.pl!

Line-up Rockowej Nocy 2022

W line-upie znaleźli się przedstawiciele rocka progresywnego, punka, metalu i nie tylko! Będzie ogień i dobra zabawa, w miejscu, które w ostatni weekend wakacji zmieni się w Rock City. Na fanów mocnych brzmień czekają między innymi DEZERTER, RIVERSIDE, TIDES FROM NEBULA, TURBO I KSU, a to nie koniec bo organizatorzy zapowiadają, że więcej kart odsłonią już wkrótce.

Rock City, czyli miasto wolności!

To jeszcze nie koniec niespodzianek. - Chcemy stworzyć Rock City, czyli „miasto wolności”, czyli miejsce, w którym festiwalowa społeczność czuje się dobrze, może brać udział w spotkaniach, dyskusjach, korzystać ze stref dodatkowych aktywności, może wreszcie biesiadować przy ognisku do rana, bo będziemy między innymi organizować pole namiotowe – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.