Rockowa Noc 2023. Kolejne dwie gwiazdy festiwalu

i

Autor: Estrada Rzeszowska/materiały prasowe

Rockowa Noc 2023. Kolejne dwie gwiazdy festiwalu

2023-03-10 9:17

Rockowa Noc 2023 w Rzeszowie odbędzie się w sierpniu. Estrada Rzeszowska stopniowo ogłoszą gwiazdy, które zagrają w czasie festiwalu. Po Vaderze i WaliśKraksaKryzys poznaliśmy kolejne gwiazdy. Fani wydarzenia, które czekają na sierpniowe koncerty będą zadowoleni.

Rockowa Noc 2023

W ubiegłym miesiącu ogłoszono termin i pierwsze gwiazdy festiwalu Rockowa Noc 2023, który w tym roku będzie obchodzić 18. urodziny. Największa tego roku „18-stka” odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia w Rzeszowie, na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy poza koncertami zapowiadają liczne atrakcje w tym strefę motocyklową i ognisko do białego rana. Gdzie dostać bilety na Rockową Noc 2023? Są one dostępne na stronach Ticketmaster oraz Biletomat. Linki do ich zakupu można znaleźć na stronie www.rockowanoc.pl.

Rockowa Noc 2023. Znamy kolejne zespoły

Estrada Rzeszowska ogłosiła dwie kolejne gwiazdy, które wystąpią w czasie festiwalu Rockowa Noc 2023 w Rzeszowie.

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek gra klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Muzycy wykorzystując  humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, rysują obraz polskiej subkultury metalowej i nie tylko. Aktualnie to stali bywalcy muzycznych rankingów popularności tj.  Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce czy zestawienia Turbo Top Antyradia. Przez kilka ostatnich lat zaliczyli największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, a ich koncerty wyprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Swój frekwencyjny rekord pobili w 2018 roku na festiwalu  Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie zgromadzili ponad 700 tysięczną publiczność. W październiku 2020 roku ich album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem jako najlepszy album roku w kategorii metal. 

Dziwna Wiosna

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” i „Miłość bez końca”. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka. Latem zespół zagrał na największych festiwalach muzycznych w Polsce takich jak Pol’and` Rock, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz wystąpił na Tarczyński Arena jako support zespołu Kings Of Leon. W tym roku ma się ukazać ich drugi album studyjny. 

Doda sprzedała rodzinną pamiątkę, żeby zrobić nową fryzurę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE