REGION: Lubisz adrenalinę na rowerze? Leśnicy otworzyli cztery trasy dla miłośników MTB!

2021-10-19 12:56
REGION: Ekstremalnie na rowerze? Leśnicy otworzyli 4 trasy dla miłośników MTB!
Autor: Materiały prasowe/ RDLP Krosno

Lubisz adrenalinę na rowerze? Możesz ją poczuć na trasach, które liczą łącznie około 4 km! Z inicjatywą udostępnienia ścieżek dla rowerów wyszli sami leśnicy, których wsparł także Wójt Gminy Korczyna oraz Stowarzyszenie Land of Loam. Do wyboru są cztery - „Blackriver”, „Granda Banda”, „Blackriver Uphill” i „Głodna Kłoda”.

Kiedy jesień sprzyja można jeszcze pojeździć na rowerze. Wiedzą o tym na przykład miłośnicy ekstremalnej jazdy rowerowej, którzy swoje umiejętności będą mogli sprawdzić na otwartych już oficjalnie trasach w czarnorzeckich lasach. - Zdając sobie sprawę z atrakcyjności tego terenu wyszedłem z inicjatywą, by uporządkować temat korzystania z lasu przez rowerzystów, którzy od lat są stałymi bywalcami w naszych lasach. Inicjatywę podjął Wójt Gminy Korczyna, a we współpracy ze stowarzyszeniem Land of Loam, którego członkowie włączyli się w prace społeczne, udało nam się szybko sfinalizować temat. (…) Miłośnicy ekstremalnego kolarstwa mogą już uprawiać je w sposób legalny i bezpieczny - powiedział podczas otwarcia Artur Paczkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Kołaczyce.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Tysiące chryzantem pojawi się na miejskich klombach i w donicach

Cztery trasy do wyboru!

Są cztery trasy do wyboru, a każda ma swoją nazwę („Blackriver”, „Granda Banda”, „Blackriver Uphill” „Głodna Kłoda”) i prowadzącą do niej drewnianą „bramę”. Zamontowane zostały przy nich także tablice z planem i opisem, jest też oznakowanie. Wytchnienia zaś po ekstremalnej jeździe szukać można na przykład na pobliskich Prządkach albo ruinach zamku Kamieniec w Odrzykoniu.

Jak pomóc bliskiej osobie z anoreksją?

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE