RE: RZESZÓW FESTIVAL – 2 dni najlepszej muzyki i interaktywnych atrakcji świetlnych już 20 i 21 sierpnia

2022-08-03 11:06
RE: RZESZÓW FESTIVAL – 2 dni najlepszej muzyki i interaktywnych atrakcji świetlnych
Autor: mat. prasowy

Dwa dni RE:laksu, dwie sceny, kilkanaście największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz unikalne połączenie muzyki i światła - to przepis na RE: Rzeszów Festival, który odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem.

W przedostatni sierpniowy weekend rzeszowskie bulwary wypełnią się wspaniałą muzyką i zostaną rozświetlone przez Park Świateł. Podczas festiwalu zagrają takie gwiazdy jak m.in. Pezet, Mrozu, Brodka, Ørganek, Margaret, Baranovski, Natalia Przybysz czy Fisz Emade Tworzywo.

Dwie sceny muzyczne!

RE: Rzeszów Festival będzie podzielony na dwie sceny muzyczne. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy oraz rocka. Będą to wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show, a przeboje pochodzą z czołówek list serwisów streamingowych.

Na scenie TANECZNEJ pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce - Novikę oraz jednego z najbardziej oryginalnych twórców muzyki elektro w Polsce – Baascha.

LINE-UP FESTIVALU

Sobota, 20 sierpnia

Scena Live: 

  • Pezet, Mrozu , Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igo, Szczyl

Scena Taneczna:

  • Rat Kru, NOVIKA 2.0 Live, Kamp! An On Bast / Last Robots feat. Novika

Niedziela, 21 sierpnia

Scena Live: 

  • Brodka, Ørganek, Margaret, BARANOVSKi, Arek Kłusowski, Zdechły Osa

Scena Taneczna:

  • Baasch, Niemoc, Rysy, Coals, A_GIM

Interaktywne instalacje multimedialne na festiwalu

RE: Rzeszów Festival to nie tylko dwa dni znakomitej muzyki w otoczeniu zieleni i rzeki, ale także niesamowite efekty świetlne i instalacje multimedialne, stworzone przez dyplomantów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Niektóre z nich zapewnią ciekawą interaktywną zabawę, inne skłonią do zastanowienia się nad stereotypami, kolejne wciągną w mroczny świat artystycznych fantazji ich twórców.

Festiwalowiczów przywita na samym wejściu świetlny portal RE:entrance autorstwa Damiana Ziółkowskiego. W zamyśle twórcy, przechodzący przez rozbłyskującą czerwonym światłem instalację, mają zostawić za sobą codzienne sprawy i przejść do wyjątkowego świata muzyki i światła Re:Rzeszów Festival.

W wyizolowanych od światła boksach zobaczymy także wirtualne portrety Emilii Ishizaki zatytułowane ‘Noppera-bō’ (imie mitologicznego, japońskiego demona bez twarzy). Widzowie wchodząc w obszar instalacji są obserwowani z ukrytej kamery, a ich wizerunki przetwarzane w maski - niewygodne i odrealnione. Instalacja jest pretekstem do refleksji nad pojęciem tożsamości. Zobaczymy także instalację „BE A MAN!’, autorstwa Bartosza Wyszyńskiego. Za pomocą urządzeń, które znamy z konsoli do gier, „kąpiąc” się w deszczu interaktywnych, obraźliwych epitetów, będziemy mieli okazję zmierzyć się ze stereotypami dotyczącymi tzw. prawdziwej męskości. Będzie można także zajrzeć do instalacji multimedialnej Tomasza Miśkiewicza inspirowanej ’street art’em’. Realny pędzel i wirtualna farba pozwalają doświadczyć technik sztuki ulicznej w zaskakującej 'rzeczywisto-wirtualnej' formie.

Re:Rzeszów Festival

RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami - RE to REcykling i Reuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku, a także o najlepszej jakości rozrywce.

RE: RZESZÓW FESTIVAL – 2 dni najlepszej muzyki i interaktywnych atrakcji świetlnych
Autor: fot. Wojciech Kaszuba Bartosz Wyszynski
RE: RZESZÓW FESTIVAL – 2 dni najlepszej muzyki i interaktywnych atrakcji świetlnych
Autor: fot. Mateusz Krol Emilia Ishizaka
RE: RZESZÓW FESTIVAL – 2 dni najlepszej muzyki i interaktywnych atrakcji świetlnych
Autor: fot. Olga Wroniewicz Tomasz Miskiewicz

RE: RZESZÓW FESTIVAL 2022

20-21 sierpnia 2022 r. (sobota i niedziela) - 2 DNI RE:laksu

Miejsce: Bulwary nad Wisłokiem

Bilet jednodniowy 109 zł, karnety 169 zł

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe. 

Bilety dostępne na Ebilet.pl, Going i Empik Bilety

Organizatorzy: Agora S.A., Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów 

Partner: Estrada Rzeszowska, Polskie ePłatności

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

Patroni medialni: Wirtualna Polska, Kino Polska TV S.A., Hiro, Helios, CGM, Radio Nowy Świat, Rytmy.pl i Radio Eska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE