To perełki PRL-u. Pamiętasz, jak się nazywały? [QUIZ]

i

Autor: Paweł Szubert/Praca własna/CC BY-SA 3.0/https://commons.wikimedia.org

QUIZ

QUIZ. Te przedmioty z PRL zna każdy! Pamiętasz ich nazwy?

2023-10-03 15:58

Przedmioty z czasów PRL. QUIZ. Czasy PRL nieodwracalnie minęły, jednak wiele osób wciąż wspomina je z nostalgią. O tym okresie mogą przypominać, różne przedmioty, które można jeszcze znaleźć na strychu czy w garażu. Pamiętacie, jak się nazywały? Sprawdźcie się w naszym quizie z przedmiotów z czasów PRL!

QUIZ. Te przedmioty z PRL zna prawie każdy! Pamiętasz jeszcze, jak się nazywały?

Symbole PRL-u to nie tylko kartki na żywność, wspomnienia długich kolejek i pustych sklepowych półek. Jest ich znacznie więcej! Jeździły po ulicach, były zabawkami, służyły do odpoczynku, a nawet przygotowywania posiłków – to rzeczy, które znalazły się w tym quizie. Pytamy o perełki PRL-u, które były niemal w każdym polskim domu. Mówiono na nie różnie, ale właściwa nazwa była tylko jedna! Pamiętasz ją? Jeżeli nie, to warto przejrzeć pudła na strychu, lub w piwnicy, bo mogą się tam znajdować prawdziwe skarby. Jednak zanim to zrobisz, wybierz się w sentymentalną podróż do czasów PRL-u i odpowiedz na kilka pytań. Oto quiz o nazwach perełek z czasów PRL-u:

Pamiętasz, jak się nazywały te perełki PRL-u?

Pytanie 1 z 8
Ten fotel nazywał się?
Taki fotel nazywał się?

ZOBACZ TEŻ: Komunijne prezenty rodem z PRL. Za tym szalały dzieciaki!

Odwiedziliśmy budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE