Przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie powstanie hala sportowa za ponad 15 mln złotych

2021-03-31 12:26
a
Autor: Pixabay

Na wniosek Marka Bajdaka, pełniącego funkcję prezydenta Rzeszowa, w budżecie miasta zapisane zostały dodatkowe pieniądze na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Hala ma mieć aż trzy kondygnacje, a wokół niej powstaną boiska i dodatkowe miejsca parkingowe.

Obiekt powstać ma przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego 4. Zgodnie z projektem inwestycji, opracowanym na zlecenie miasta przez ARP Autorską Pracownię Projektową Manecki z Krakowa, hala ma być obiektem trzykondygnacyjnym.

Co znajdzie się w środku?

Na parterze budynku znajdą się m.in. cztery sale lekcyjne, szatnie z toaletami i prysznicami, pokój nauczycieli, magazyn sprzętu sportowego, siłownia.

Na pierwszym piętrze będzie sala gimnastyczna z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Znajdzie się tam także pokój dla nauczycieli oraz trybuny, które łącznie będą mogły pomieścić ponad 200 widzów.CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Sokolnicy w czterech rzeszowskich parkach? Tego nie chcą ekolodzy

Hala z budynkiem szkoły połączona będzie przewiązką. Projekt przewiduje także zagospodarowanie terenu przy hali - budowę zewnętrznego boiska oraz bieżni ze skocznią w dal, ponad 40 nowych miejsc parkingowych oraz nasadzenia roślinności.

Realizacją tej inwestycji było zainteresowanych sześć firm. Ich oferty przekraczały jednak kwotę, która na to zadanie była zarezerwowana w budżecie Rzeszowa. Marek Bajdak wystąpił do Rady Miasta Rzeszowa o zarezerwowanie dodatkowych 2,8 mln  zł. Radni zaakceptowali propozycję prezydenta. Nowa hala sportowa, która powstanie w centrum Rzeszowa, będzie kosztowała nieco ponad 15,2 mln zł.  Umowa na jej budowę zostanie podpisana w ciągu kilkunastu dni. Obiekt ma być gotowy  do połowy 2023 roku.

Drogowskazy: o boomie na szachy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE