Przeciętne wynagrodzenie na Podkarpaciu urosło. Ile wynosi?

2023-02-03 14:01

Urząd Statystyczny w Rzeszowie przekazał ile wyniosło przeciętne wynagrodzenie na Podkarpaciu. Dane oparte są o statystki z grudnia 2022 roku. Według nich przeciętna płaca w województwie podkarpackich wzrosła. Aczkolwiek tempo wzrostu naszych płac jest mniejsze niż miało to miejsce w 2021 roku. Ile wyniosło przeciętne wynagrodzenie na Podkarpaciu?

Przeciętne zarobki na Podkarpaciu

W grudniu 2022 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto zwiększyło się w skali roku, a tempo tego wzrostu było niższe od notowanego w grudniu 2021 r. - informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto na Podkarpaciu w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2022 r. wynosi 5951,99 zł. To o 10,3 procent więcej niż w poprzednim roku. Zaś w porównaniu z wcześniejszym miesiącem, czyli listopadem 2022 nasze wypłaty wzrosły o 6,6 procent.

CZYTAJ TAKŻE: W tym zawodzie znajdziesz pracę. Jest 150 tysięcy wakatów

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce – porównanie

Jak Podkarpacie wypada na tle całego kraju? Tutaj sytuacja pozostaje niezmienna. W województwie podkarpackim nadal zarabia się mniej.

- W Polsce przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wyniosło 7329,96 zł i wzrosło zarówno w stosunku do grudnia 2021 r. (o 10,3%), jak i w odniesieniu do listopada 2022 r. (o 6,9%). W odniesieniu do grudnia 2021 r. wzrost wynagrodzeń odnotowano w większości sekcji sektora przedsiębiorstw – informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie,

Zarobki na Podkarpaciu. Podział na branże

Jak wyglądają przeciętne wynagrodzenia z podziałem na branże? Zobaczcie w naszym zestawieniu:

Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE