Pożar w Sanoku. Dogaszanie może potrwać do wieczora!

2022-06-10 16:33
Pożar w Sanoku. Dogaszanie może potrwać do wieczora!
Autor: fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Strażacy wciąż dogaszają pozostałości budynku lakierni w Sanoku, gdzie wczoraj po południu wybuchł pożar. Ogień pojawił się na jednej z hal lakierniczych fabryki sprzętu AGD. Budynek spłonął doszczętnie, a przy jego gaszeniu ranny został jeden ze strażaków. Pracownicy w porę zdążyli się ewakuować.

Do tej pory nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, do którego doszło wczoraj po południu. Z ogniem walczyło ok. 150 strażaków. Jeden z nich z oparzeniami twarzy i trafił do szpitala. - Na szczęście nie mamy innych osób poszkodowanych, oprócz naszego ratownika. Pracownicy w porę zdążyli się ewakuować. Aktualnie na miejscu jest pięć zastępów Straży Pożarnej. Cały czas tam dogaszają, schładzają. Dym jeszcze się unosi, ale nie jest już taki czarny, gęsty, toksyczny. Dogaszanie może potrwać nawet do wieczora – mówi Anna Kozłowska z sanockiej straży pożarnej i apeluje, aby w ciągu najbliższych godzin mieszkańcy miasta nie wychodzili niepotrzebnie z domu i zamknęli okna w mieszkaniach.

Wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i uszkodził rogatkę

Poparzony strażak jutro może wyjść ze szpitala

Dzisiaj na miejscu pogorzeliska pojawiła się wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart razem ze starostą powiatu sanockiego, oraz burmistrzem miasta.

- To była trudna akcja, ale podkarpaccy Strażacy stanęli na wysokości zadania ratując większą cześć zakładu produkcyjnego w Sanoku. W czasie akcji wykorzystane zostały najnowsze rozwiązania, m.in. drony, dzięki którym w sposób niezwykle dokładny udało się walczyć z żywiołem – mówiła na miejscu Ewa Leniart. - Mam też dobre wieści na temat poszkodowanego wczoraj strażaka. Jego obrażania nie są poważne i jutro opuści sanocki szpital – dodała.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE