Pożar gospodarstwa na Podkarpaciu. W płomieniach zginęły zwierzęta

2022-11-08 14:10
Pożar gospodarstwa na Podkarpaciu. Spłonęło kilkadziesiąt zwierząt
Autor: OSP Siedlanka

W pożarze gospodarstwa w Nowej Wsi na Podkarpaciu spłonęły krowy, około trzydziestu kur i króliki. Policjanci z Kolbuszowej, którzy zajęli się sprawą zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna usłyszał we wtorek m.in. zarzut sprowadzenia pożaru, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Nowej Wsi. 21-latek przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Do pożaru budynków gospodarczych doszło w ubiegłym tygodniu w Nowej Wsi. Spłonęły nie tylko budynki gospodarcze wraz z znajdującymi się w nich sprzętami, ale niestety śmierć poniosły również znajdujące się w stajni zwierzęta. Cztery krowy, około trzydziestu kur i dwa króliki.

- Na miejscu pożaru przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, które wstępnie wykluczyły samoistne przyczyny jego powstania. Nad ustaleniem przyczyn i okoliczności zdarzenia pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki – informuje policja.

Osobówka wjechała w pieszych

21-latek przyznał się do podpalenia

Policjanci ustalili, że odpowiedzialny za podłożenie ognia może być 21-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna został wczoraj wieczorem zatrzymany.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności usłyszał dziś zarzuty m.in. sprowadzenia pożaru, a także przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego zabijania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. 21-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – tłumaczą policjanci.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE