Pogoda na Podkarpaciu: Nadciąga potężny wyż. Szykujmy się na silny ból głowy

2020-04-03 13:00 Sylwia Indycka-Rosół
Pogoda na Podkarpaciu: Nadciąga potężny wyż. Szykujmy się na silny ból głowy
Autor: Pixabay

Wyż przyniesie znaczne ocieplenie, ale osoby, których organizmy reagują na pogodę, mogą czuć się naprawdę kiepsko. Problemy mogą też mieć między innymi astatycy.

Wiosna na Podkarpaciu

Podczas tego weekendu pogoda będzie zdecydowanie wiosenna. Szykują się co prawda lokalne przymrozki i silniejsze podmuchy wiatru, ale temperatura w naszym regionie będzie wynosiła po 11 stopni Celsjusza w sobotę i w niedzielę. Pierwszego dnia weekendu zachmurzenie będzie umiarkowane, drugiego zaś niebo będzie praktycznie bezchmurne. Problem może jednak stanowić ciśnienie.

Nadciąga wyż

Jak informuje serwis TwojaPogoda, wyż przywędruje do nas znad Niemiec. Ciśnienie może wzrosnąć nawet do 1040 hPa, a to oznacza szybki skok w górę nawet o 30-40 hPa. Taka zmiana nie będzie korzystna dla naszych organizmów.

Skok ciśnienia odczują osoby, które cierpią na migreny, ale też astmatycy - wyż zwiększa ciężar powietrza, a to utrudnia oddychanie, bo wywiera większy nacisk na oskrzela. Do tego wielu z nas może czuć się ospale. Meteopaci mogą też odczuwać łamanie w kościach i rozkojarzenie. Takie ciśnienie zwiększa też rysyko udaru mózgu.

Niezależnie od tego, co za oknem, pamiętajmy, by w weekend zostać w domu. W związku z epidemią, wciąż będzie obowiązywał zakaz wychodzenia na zewnątrz. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uchylić okna lub wypoczywać na balkonach i w przydomowych ogródkach.

Żołnierze szyją maseczki ochronne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.