Podkarpackie: Powstaną punkty masowych szczepień. Pierwszy już w Rzeszowie

2021-03-31 17:47 af A.I
Podkarpackie: W regionie powstaną punkty masowych szczepień. Tym mają zająć się samorządy
Autor: af

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19. Mają się one znaleźć w każdym większym mieście do 50 tysięcy mieszkańców. Szczepienia na dużą skalę w naszym regionie mają ruszyć po 19 kwietnia. Pierwszy populacyjny punkt szczepień uruchomiło już Centrum Medyczne "Medyk" w Rzeszowie. Punkt znajduje się przy al. Rejtana 53.

- Przygotowujemy się do tego, aby po 19 kwietnia przystąpić do realizacji programu szczepień na dużo większą skalę – powiedziała na konferencji prasowej Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Dodała, że masowe punkty szczepień mają powstać w każdym większym mieście do 50 tysięcy mieszkańców. I co ważne, w każdym z takich punktów zaszczepionych dziennie ma być nie mniej niż 200 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Na Podkarpacie trafi 140 mln z rządowego funduszu. Do Rzeszowa 12,5 mln na modernizacje Szpitala Miejskiego

- Czekamy na to, aby jednostki samorządu terytorialnego, a także zorganizowane podmioty świadczące opiekę zdrowotną na poziomie podstawowym, ustaliły takie miejsca. Do 11 kwietnia wyznaczone punkty wskażemy w porozumieniu z NFZ, a w dalszej kolejności po zgłoszeniu do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, zostaną one wpisane na listę podmiotów, do których będą dostarczane zwiększone ilości szczepionek przeciw COVID-19 – wyjaśnia Leniart.

Będzie więcej szczepionek!

- Tempo szczepień na Podkarpaciu jest większe niż w innych województwach i doganiamy te najlepsze – powiedział na konferencji prasowej Robert Bugaj, dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ. Dodał, że będzie jeszcze lepiej, bo niebawem do naszego regionu ma trafić znacznie więcej szczepionek przeciw COVID-19 niż dotychczas.

- Mamy informacje, że w samym kwietniu będzie możliwe wykonanie 5 milionów szczepień. To prawie trzykrotne zwiększenie tempa szczepień. Oczywiście będzie to ogromne zadanie logistyczne – mówi Robert Bugaj z podkarpackiego NFZ.

Aktualnie na Podkarpaciu mamy 450 punktów szczepień i mają powstać kolejne, masowe.

Centrum Medyczne „Medyk” przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie jest pierwszym na Podkarpaciu, który uruchomił populacyjny punt szczepień. Ten mieści się na jednym z pięter centrum handlowego (Full Market).

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19