Podkarpackie: Powstaną punkty masowych szczepień. Pierwszy już w Rzeszowie

2021-03-31 17:47
Podkarpackie: W regionie powstaną punkty masowych szczepień. Tym mają zająć się samorządy
Autor: af

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19. Mają się one znaleźć w każdym większym mieście do 50 tysięcy mieszkańców. Szczepienia na dużą skalę w naszym regionie mają ruszyć po 19 kwietnia. Pierwszy populacyjny punkt szczepień uruchomiło już Centrum Medyczne "Medyk" w Rzeszowie. Punkt znajduje się przy al. Rejtana 53.

- Przygotowujemy się do tego, aby po 19 kwietnia przystąpić do realizacji programu szczepień na dużo większą skalę – powiedziała na konferencji prasowej Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Dodała, że masowe punkty szczepień mają powstać w każdym większym mieście do 50 tysięcy mieszkańców. I co ważne, w każdym z takich punktów zaszczepionych dziennie ma być nie mniej niż 200 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Na Podkarpacie trafi 140 mln z rządowego funduszu. Do Rzeszowa 12,5 mln na modernizacje Szpitala Miejskiego

- Czekamy na to, aby jednostki samorządu terytorialnego, a także zorganizowane podmioty świadczące opiekę zdrowotną na poziomie podstawowym, ustaliły takie miejsca. Do 11 kwietnia wyznaczone punkty wskażemy w porozumieniu z NFZ, a w dalszej kolejności po zgłoszeniu do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, zostaną one wpisane na listę podmiotów, do których będą dostarczane zwiększone ilości szczepionek przeciw COVID-19 – wyjaśnia Leniart.

Będzie więcej szczepionek!

- Tempo szczepień na Podkarpaciu jest większe niż w innych województwach i doganiamy te najlepsze – powiedział na konferencji prasowej Robert Bugaj, dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ. Dodał, że będzie jeszcze lepiej, bo niebawem do naszego regionu ma trafić znacznie więcej szczepionek przeciw COVID-19 niż dotychczas.

- Mamy informacje, że w samym kwietniu będzie możliwe wykonanie 5 milionów szczepień. To prawie trzykrotne zwiększenie tempa szczepień. Oczywiście będzie to ogromne zadanie logistyczne – mówi Robert Bugaj z podkarpackiego NFZ.

Aktualnie na Podkarpaciu mamy 450 punktów szczepień i mają powstać kolejne, masowe.

Centrum Medyczne „Medyk” przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie jest pierwszym na Podkarpaciu, który uruchomił populacyjny punt szczepień. Ten mieści się na jednym z pięter centrum handlowego (Full Market).

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19
Sonda
Czy w czasie epidemii chodzisz do kościoła?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE