Podkarpackie: Już latem polecicie z Jasionki do Gdańska, Szczecina i Zadaru

2021-04-23 14:03
Podkarpackie: Juz latem polecicie z Jasionki do Gdańska, Szczecina i Zadaru
Autor: Urząd Marszalkowski w Rzeszowie

Mamy dobre wiadomości dla miłośników latania. Do Portu Lotniczego w Jasionce pod Rzeszowem wracają wakacyjne kursy nad polskie morze do Gdańska. Te będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty od 19 czerwca do 11 września. Z kolei w poniedziałki i piątki od 14 czerwca do 10 września polecieć będziecie mogli z Jasionki do Szczecina. Na tym nie koniec, bo dla pasażerów spragnionych słonecznej Chorwacji przygotowano bezpośrednie połączenie do Zadaru. Pierwszy lot już 19 czerwca.

Loty do Gdańska będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz w soboty. Rejsy zaplanowano w dniach od 19 czerwca do 11 września. Połączenie do Szczecina będzie dostępne również dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Loty odbywać się będą od 14 czerwca do 10 września. Podróż z Jasionki nad Bałtyk zajmie niewiele ponad godzinę. Bezpośrednie połączenie do Zadaru będzie realizowane w soboty. Pierwszy lot jest zaplanowany na 19 czerwca.

- Ubiegłoroczna akcja LOT na Wakacje cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu połączeń do Gdańska, Szczecina i Zadaru. Loty krajowe to nie tylko możliwość szybkiej i komfortowej podróży nad polskie morze, ale także szansa dla gości z północnej Polski do poznania piękna Podkarpacia. Bezpośrednie połączenie z Zadarem szczególnie wychodzi naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, które chcą uniknąć męczącej podróży. Wierzę, że chorwackie słońce będzie magnesem, który przyciągnie na lotnisko w Jasionce wielu pasażerów – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

- To kolejny rok, w którym nasz narodowy przewoźnik mocno stawia na Podkarpacie. Wakacyjne loty krajowe sprawdziły się w ubiegłym roku jako narzędzie rozwoju turystyki, a także dobry sposób na promocję województwa. Z kolei Zadar to stolica naszego partnerskiego regionu w Chorwacji, miasto o bogatej historii i kulturze, a przede wszystkim świetny punkt wypadowy do żeglowania po Adriatyku. Cieszę się, że mimo niezwykle trudnego czasu dla branży, lotnisko w Jasionce rozwija swoją ofertę w każdym segmencie rynku – podkreśla Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Wakacyjne kursy będą obsługiwane samolotami Bombardier Q400. Latające maszyny na swój pokład zabiorą 78 pasażerów.

Kwietniowa Rzeszowska Masa Krytyczna indywidualnie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE