PODKARPACKIE: Jaka dziś pogoda? Szykujcie parasole i kalosze! Będzie lało!

2021-09-17 11:42
PODKARPACKIE: Jaka pogoda dziś? Szykujcie parasole i kalosze- będzie lało!
Autor: Pixabay.com

IMGW informuje mieszkańców Podkarpacia, że w środkowej i północnej części regionu spaść może od 35 do 45 mm deszczu. Dla powiatów południowych zaś synoptycy krakowskiego biura wydali alert II-go stopnia - tam w ciągu dnia może popadać mocniej, nawet do 60 mm. Niewykluczone są także burze. Wychodząc z domu pamiętajmy, żeby zabrać ze sobą parasol.

Jeśli zastanawiacie się w co się dziś ubrać, to koniecznie weźcie pod uwagę by wasza stylówka pasowała do kurtki przeciwdeszczowej i kaloszy. IMGW wydał dla Podkarpacia właśnie alerty I i II stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie żółte (I-go stopnia) dotyczy środkowej i północnej części regionu - tu spaść może od 35 do 45 mm deszczu, ostrzeżenie pomarańczowe (II-go stopnia)- południa. Tam w ciągu dnia może popadać mocniej, nawet do 60 mm.

CZYTAJ TAKŻE:  RZESZÓW. Część Jagiellońskiej jest deptakiem. Na razie tylko na tydzień

Możliwe burze

Niewykluczone są także burze. Pamiętajcie, by w ich trakcie, jeśli będziecie na zewnątrz, nie chować się pod drzewami i unikać otwartych przestrzeni. Nie zostawiajcie też aut pod reklamami wielkopowierzchniowymi i pod drzewami. Złamana gałąź i konar może uszkodzić samochód. Spece meteo ostrzegają też przed gwałtownymi wzrostami stanów wód. Na Podkarpaciu alert dotyczy m.in. Wisłoki, Wisłoka i Sanu. Miejscami stany rzek mogą „dojść” do stanów wysokich, na rzekach mniejszych wzrosty mogą być gwałtowne. Punktowo jest też możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Pamiętajcie więc dzisiaj, by przed wyjściem z domu zabrać ze sobą parasol, przydadzą się też kurtka przeciwdeszczowa i kalosze.

Jak mieszkańcy oceniają miasto? Znamy wyniki Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE