Doszło do pięciu wypadków, na szczęście nikt nie zginął. Policja posumowała Święta na podkarpackich drogach

i

Autor: Materiały prasowe/ KWP Rzeszów

Podkarpacka policja posumowała Święta! Doszło do kilku wypadków

2021-12-27 15:21

Podkarpacka policja posumowała Święta! Jak wynika z danych mundurowych - od piątku 24 grudnia, do niedzieli 26 grudnia, na terenie województwa doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Dbając o bezpieczeństwo na drogach, policjanci sprawdzali jednak nie tylko sposób jazdy kierowców, ale także stan ich trzeźwości.

Podobnie, jak w poprzednich latach, Święta to nie dla wszystkich mundurowych czas spędzony z rodziną przy wigilijnym czy świątecznym stole. Część z nich od Wigilii aż do drugiego dnia Świąt, czyli 26 grudnia, czuwała by podróż dla mieszkańców województwa była bezpieczna. Funkcjonariusze podkarpackich komend podczas świątecznych wyjazdów szczególną uwagę zwracali przede wszystkim na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych, w tym m.in. na: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

CZYTAJ TAKŻE: POW. LESKI: Tragiczny w skutkach pożar w Baligrodzie. Nie żyje kobieta

Podkarpacka policja posumowała Święta! Doszło do kilku wypadków

Pobłażania nie było także dla kierowców wsiadających za kółko po kieliszku- tych “na gorącym uczynku” w okresie od 24-go do 26-go grudnia złapanych zostało 20. W sumie, w czasie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 7 osób, nie było ofiar śmiertelnych.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Czy możesz być WWO, czyli osobą wysoko wrażliwą?

Pytanie 1 z 12
Czy uważasz, że czujesz więcej niż inni ludzie?