Podkarpacie skuje mróz. Synoptycy IMGW wydali alert I-go stopnia

2021-12-25 15:59
Podkarpacie skuje mróz. Synoptycy IMGW wydali alert I-go stopnia
Autor: Unsplash.com/ Aaron Burden

Miejscami temperatura dzisiejszej nocy spaść może nawet do -20 stopni Celsjusza. Takiej aury spodziewać się powinni przede wszystkim mieszkańcy południowych powiatów. Nieco "cieplej" będzie w środkowej i północnej części województwa.

Noc z 25-go na 26-go grudnia będzie mroźna. Wszyscy, którzy planują dzisiaj wieczorne spacery powinni pamiętać o tym, aby ciepło się ubrać. Przydadzą się wełniane rękawiczki, czapki i szaliki i oczywiście ciepła kurtka i buty.

To ze względu na silny mróz, przed którym ostrzegają spece od meteo z krakowskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ci dla całego regionu wydali alert I-go stopnia, czyli żółty. Według ich prognoz, mieszkańcy środkowej i północnej części województwa podkarpackiego spodziewać powinni się dzisiaj wieczorem temperatury oscylującej od -12°C do -15°C, miejscami nawet do -16°C.

Jeszcze zimniej będzie zaś na południu regionu. Słupki rtęci u mieszkańców m.in. powiatów: brzozowskiego, sanockiego czy bieszczadzkiego pokazywać mogą miejscami nawet -20°.

Wydane przez synoptyków ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku rano.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętasz tamte święta?

Pytanie 1 z 10
Żywe karpie sprzedawano, wyjmując je:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE