Podkarpacie: Grożą nam powodzie? W niektórych miejcowościach przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze

i

Autor: Hans/Pixabay Podkarpacie: Grożą nam powodzie? W niektórych miejcowościach przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze

Podkarpacie: Grożą nam powodzie? W niektórych miejcowościach przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze

2021-09-01 13:51

Na Podkarpaciu w związku z opadami deszczu w środę na rzece Breń w Wampierzowie koło Mielca przekroczony jest stan alarmowy – informują służby wojewody podkarpackiego. Z kolei powyżej stanu ostrzegawczego notowane są poziomy wód na Grabince w Głowaczowej koło Dębicy oraz na Wiśle w Kole w pow. tarnobrzeskim.

Mamy kolejne ostrzeżenie hydrologiczne przed wezbraniem rzek. Dotyczy ono zlewni Brenia. Tam obowiązuje 3. stopień zagrożenia. I ma to związek ze spływem wód opadowych. Jak ostrzegają służby wojewody podkarpackiego na rzekach spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody. Z kolei powyżej stanu ostrzegawczego notowane są poziomy wód na Grabince w Głowaczowej koło Dębicy oraz na Wiśle w Kole w pow. tarnobrzeskim. Jak powiedział PAP rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja "w ciągu ostatniej doby zanotowano ok. 40 interwencji".

- Najczęściej były to pompowania wody z piwnic i ulic oraz udrażnianie przepustów drogowych. Strażacy najwięcej wyjazdów mieli w powiatach dębickim, tarnobrzeskim, jasielskim i mieleckim – dodał rzecznik.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Zapalą się, gdy podejdzie do nich pieszy. Powstają kolejne przejścia interaktywne

Padać będzie przez cały dzień

Bez parasola nawet nie wychodźcie z domu. Lokalnie spadnie od 30 do 50 mm deszczu na metr kwadratowy. Intensywnie będzie padało w powiecie bieszczadzkim, brzozowskim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim. Dla tych powiatów służby wojewody wydały ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Padać będzie do godziny 20.00.

Rzeszów w grze komputerowej
Sonda
Czy obawiasz się powodzi i innych gwałtownych zjawisk związanych z pogodą w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE