Nielegalny hazard w Otwocku

i

Autor: KPP OTWOCK Nielegalny hazard w Otwocku

Podkarpacie: 52 osoby oskarżone o organizowanie nielegalnych gier

2021-01-21 14:30

Przed sądem staną 52 osoby odpowiedzialne za udział w organizowaniu nielegalnych grach hazardowych na automatach. Według prokuratury nielegalne gry odbywały się od 2010 do 2011 roku w całym kraju i na ławie oskarżonych zasiądą ich operatorzy, właściciele pubów oraz dwaj liderzy gangu z okolic Krosna.

Przed sądem staną 52 osoby odpowiedzialne za udział w organizowaniu nielegalnych grach hazardowych na automatach. Według prokuratury nielegalne gry odbywały się od 2010 do 2011 roku w całym kraju i na ławie oskarżonych zasiadą ich operatorzy, właściciele pubów oraz dwaj liderzy gangu z okolic Krosna: 49-letni Artur L. i 45-letni Robert Z.

To oni odpowiedzą za kierowanie grupą przestępczą, korumpowanie celnika z Krosna i pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura twierdzi, że założyciele grupy zarobili co najmniej 400 tysięcy złotych. Spośród 52 osób 25 oskarżono m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kolejne 25 to właściciele lokali, do których wstawiano automaty.

Członkowie grupy przestępczej tzw. operatorzy zajmowali się wstawieniem danego urządzenia do określonego punktu, jego obsługą, w tym usuwaniem nieskomplikowanych awarii oraz wypłatą wysokich wygranych.

Z operatorem podpisywano umowę na dzierżawę bądź terminala, bądź powierzchni lokalu. W trakcie uzgodnień z operatorem ustalano procent zysku z gier jaki przypadał właścicielowi. Dodatkowo właściciel danego punktu był instruowany jak ma postąpić w razie kontroli celnej aby uniknąć odpowiedzialności.

Grupa zorganizowała produkcję tzw. terminali internetowych. Wszystkie urządzenia łączyły się z serwerem, który znajdował się na terenie Ukrainy, co następowało po wpisaniu odpowiedniego kodu.

Dostępem do serwera dysponowali oskarżeni Artur L., Robert Z. oraz Jakub H. Ten ostatni, zgodnie ze swoją rolą w grupie w największym stopniu udostępniał stosowne kody tzw. operatorom oraz właścicielom lokali, gdzie urządzano gry.

Każdy z oskarżonych, będący właścicielem punktu miał pełną świadomość, że wstawione do jego lokalu urządzenie służy do prowadzenia „nielegalnych” gier hazardowych. Wyrażając zgodę na wstawienie terminala do swojego lokalu wykonywał czynności, bez których urządzanie gier wbrew przepisom tzw. ustawy hazardowej byłoby niemożliwe. Każdy z oskarżonych przede wszystkim zawierał pozorne umowy dzierżawy powierzchni lub najmu urządzenia hazardowego.

Wcześniej  prokurator oskarżył 17 osób o urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej kwalifikowane.

Warto przypilnować psy i koty, by nie jadły tego, czego nie powinny - mówi Szymon Bogucki, weterynarz
Normobaria w Rzeszowie i Rymanowie Zdroju