IMGW ostrzega mieszkańców Podkarpacia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie I stopnia!

i

Autor: FelixMittermeier/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Po południu nad Podkrapciem zawisną czarne chmury. Przez region przejdą burze!

2020-08-10 9:27

Na razie za oknami świeci słońce. Jest też ciepło. Słupki rtęci miejscami mogą pokazać nawet 27 stopni Celsjusza. Sielanka jednak nie potrwa długo. Bo już po południu od godziny 14 służby wojewody dla Podkarpacia zapowiadają burze z gradem.

Na razie za oknami świeci słońce, a niebo jest bezchmurne. Niestety taka pogoda nie potrwa długo. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego dla całego Podkarpacia wydało na dziś ostrzeżenie I stopnia. Już po południu od godziny 14.00 do 23.00 przez nasz region przejdą burze. Miejscami może pojawić się także grad. Mocno również powieje - miejscami do 70 km/h.

Jeśli teraz planujesz wyjść z domu, to koniecznie zabierz ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Bo jak ostrzegają synoptycy, po godz. 14.00 miejscami może spaść od 20 do 30 mm deszczu na metr kwadratowy.

A co w nocy?

- W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Początkowo przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 15 mm. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 16°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h - czytamy na stronie METEO IMGW.

Rzeszów zalany. Woda wdarła się do mieszkań
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE