Po ile truskawki w Rzeszowie i na Podkarpaciu? Ekologiczne kupisz taniej niż w markecie!

2020-06-12 11:22
Po ile truskawki w Rzeszowie i na Podkarpaciu?
Autor: Pixabay

W 2020 roku ceny truskawek są wysokie. Ile zapłacimy za kilogram truskawek? Na co zwracać uwagę przy kupowaniu? Gdzie znajdziemy truskawki najtaniej? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Po ile truskawki w Rzeszowie?

W Rzeszowie ceny truskawek powoli spadają, ale wciąż są wysokie. Za kilogram jeszcze niedawno można było zapłacić nawet, 20 złotych. Teraz ceny whają się w granicach 18-14 złotych w zależności od tego, jak ładne są truskawki. Mówią wprost, czy są duże i czerwone. Pamiętajmy jednak, że to nie tylko wygląd decyduje o smaku.

Dlaczego truskawki w 2020 roku są drogie?

Problemów jest kilka - na przykład pogoda, a dokładnie najpierw susza, a teraz ciągłe ulewy i brak słońca. Do tego dochodzi brak rąk do pracy spowodowany wyjazdem Ukraińców z Polski. To wszystko sprawia, że rolnicy nie mogą sprzedawać truskawek tanio.

Jak kupić truskawki taniej?

Są rolnicy, którzy oferują sprzedaż truskawek taniej. Warunek jest jeden - kupujący musi je sam zerwać. Tzw. sprzedaż z krzaczka zyskuje coraz większą popularność.

Podkarpacki e-bazarek: Niedrogie i ekologiczne truskawki

Co ważne, niedawno uruchomiono Podkarpacki e-bazarek. Znajdziemy tam produkty od lokalnych rolników. Nie tylko truskawki, ale też na przykład miody, mleka i sery. Co ciekawe, truskawki w tym miejscu, nawet te ekologiczne, są oferowane taniej niż w sklepach, bo obecnie nawet za 10 złotych za kilogram.

Truskawki są tanie. Ceny czereśni powariowały

Okazuje się, że są owoce droższe od truskawek. Jeden z naszych redaktorów kupował kilka dni temu czereśnie na Podkarpaciu i płacił za nie 25 złotych za kilogram. Co ciekawe, jeszcze kilka tygodni temu, czereśnie kosztowały u nas 60 złotych za kilogram!

Posłuchaj o chorobach krwi. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Procedury sanitarne dla dawców krwi w RCKiK w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE