Pierwszy śnieg w Bieszczadach. Bukowe Berdo przykrył biały puch [ZDJĘCIA]

2022-09-21 14:09

Natura coraz dosadniej przypomina nam, że zima zbliża się wielkimi krokami. Ostatnio dość dużo mówiono o pierwszych opadach śniegu w Tatrach, ale nie trzeba było długo czekać, aż biały puch pojawił się także w Bieszczadach. Śnieg przykrył wyższe partie Bukowego Berda. Zobaczcie zdjęcia.

W górach panuje jesienna aura, temperatury oscylują w granicach 10°C a przy gwałtownych powiewach wiatru spadają do wartości bliskich 0. Powyżej wysokości 1000 m n.p.m. pojawiają się okresowe opady mokrego śniegu – informuje Bieszczadzki Park Narodowy. Jak dodają leśnicy, w takim warunkach łatwo o wychłodzenie i konieczne jest odpowiednie przygotowanie przed wyjściem w teren. Warto zadbać o odpowiedni ubiór, a także zabrać ze sobą chociażby termos z gorącym napojem.

Rzeszowianie zagrali i zaśpiewali "Kiedy byłem małym chłopcem" przy pomniku Tadeusza Nalepy

Zimowe widoki w Nadleśnictwie Stuposiany

Jest dopiero wrzesień, a zimowy widok już rozpościera się z okolic Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Jak przekonuje nadleśniczy Ewa Tkacz, niezależnie od pogody w okolicy nie można się nudzić.

- Teren bogaty jest w atrakcje turystyczne. Niezależnie od wieku i tężyzny fizycznej, piękne krajobrazy można podziwiać z platformy umieszczonej na tutejszej wieży widokowej. Warto również odwiedzić stado żubrów znajdujących się w Zagrodzie Pokazowej w Mucznem, a przy odrobinie szczęścia również natknąć się na te zwierzęta żyjące na wolności – opisuje Ewa Tkacz.

Alternatywą dla wyjścia na górskie szlaki mogą być ścieżki edukacyjne, charakteryzujące się różnym stopniem trudności i tematyką.

Pierwszy śnieg w Bieszczadach. Trudne warunki na szlakach

Pierwszy opad śniegu spowodował, że na szlakach może być niebezpiecznie.

- Powierzchnia szlaków jest śliska, na podejściach i stromych odcinkach szlaków istnieje ryzyko poślizgnięcia i upadku. Warto zaopatrzyć się w kijki trekingowe lub inny rodzaj dodatkowego podparcia. Konieczne jest odpowiednie obuwie z twardą podeszwą i ochroną kostek – radzi Bieszczadzki Park Narodowy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE