Piekielne upały powrócą w drugiej połowie lipca! Żar będzie lał się z nieba

2022-07-09 7:38
Piekielne upały powrócą w lipcu!
Autor: wxcharts.com/screen

Wszystko wskazuje, że w drugiej połowie lipca w Polsce powrócą upały. Fala piekielnie wysokich temperatur może przypominać, a nawet przebić te, z którymi zmagaliśmy się w czerwcu. Prognozy wskazują, że miejscami może wystąpić bardzo wysokie temperatury. Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu padło wiele rekordów ciepła w Polsce!

Piekielnie gorąco zrobi się w Polsce! - Prognozy długoterminowe oparte na amerykańskim modelu GFS i europejskim ECMWF aktualnie nadal przewidują, że upał lub fala upałów ma szansę dotrzeć do Polski w drugiej połowie lipca. [...] o ile nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to dni z upałem pojawią się ponownie w naszym kraju – informuje portal dobrapogoda24.pl. Do 12 lipca prognozy wydają się być stabilne, co oznacza, że w Polsce będziemy mieli umiarkowane temperatury na poziomie 18-21 stopni Celsjusza. Miejscami mogą występować burze i lokalne opady deszczu. Sytuacja zmieni się dopiero po 15 lipca.

Kalendarz szkolny 2022/2023

W lipcu fala piekielnych upałów powróci!

Od około 15 lipca w Polsce będzie robić się upalnie. Wówczas na termometrach mają pojawić się temperatury powyżej 30 stopnic Celsjusza.

- W kolejnych dniach temperatura powinna zacząć stopniowo rosnąć, ale upał według tej europejskiej prognozy ma się pojawić nieco później, bo od około 16-18 lipca (+/- 1 dzień) – podaje dobrapogoda24.pl.

Piekielne upały powrócą. Jakim temperatur się spodziewać?

Już w ubiegłym miesiącu w kilku regionach Polski padły rekordy ciepła dla czerwca. Odnotowano je w takich miejscach jak:

  • Tarnów 37,7 st. C, wcześniej rekord wynosił 37 st. C. i został ustanowiony w 1957 roku
  • Lesko 33,5 st. C., wcześniej rekord wynosił 33,2 st. C. i został ustanowiony w 1963 roku 
  • Krosno 35,5 st. C., wcześniej rekord wynosił 34,3 st. C. i został ustanowiony w 2007 roku.
  • Nowy Sącz 36,7 st. C., wyrównanie rekordu dla lipca z 1957 roku

Jakim temperatur spodziewać się w czasie kolejnej fali upałów? Mapy przedstawiające nadejście gorąca wskazują, że termometry mogą pokazywać nawet około 40 stopni.

Piekielne upały powrócą w lipcu!
Autor: wxcharts.com/screen

Bardziej prawdopodobnym scenariuszem są nieco niższe temperatury. W zachodniej Polsce termometry mogą wskazywać od 34-26 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach utrzymywać się powyżej 30 stopni Celsjusza. Taki stan może potrwać kilka dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE