Park na osiedlu Błogosławionej Karoliny do rozbudowy. Będzie więcej zieleni i nowa strefa

2022-06-24 15:35
Park przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie do rozbudowy. Więcej zieleni i nowa strefa do nauki w terenie
Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Dzisiaj ostatni dzień szkoły, ale to nie przeszkadza władzom Rzeszowa myśleć już nad nowymi salami lekcyjnymi. Tym razem... w plenerze. To za sprawą kolejnej rozbudowy parku przy ul. Błogosławionej Karoliny. Miasto chce na terenie między Szkołą Podstawową nr 18, a tamtejszym żłobkiem postawić klasę terenową.

Park na osiedlu Błogosławionej Karoliny ma powierzchnię ponad 2,5 hektara i był już wcześniej odświeżany przez miasto. Prace przy tworzeniu pierwszego etapu parku skończyły się latem ubiegłego roku. – Powstały wtedy m.in. alejki, oświetlenie, zamontowano urządzenia zabawowe. Posadzone zostały oczywiście także drzewa i krzewy. Kolejne nasadzenia w parku przeprowadzone zostały jesienią ubiegłego roku – przypomina Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Łąki kwietne w Rzeszowie

Nowa strefa, czyli nauka w plenerze

Czas na kolejny etap, jednak na razie miasto szuka wykonawcy, który zajmie się rozbudową parku. Według planów urzędników, w parku ma powstać klasa terenowa z siedziskami i tablicą, która będzie mogła być wykorzystywana przez uczniów znajdującej się po sąsiedzku szkoły. Kolejnym nowym elementem będzie miejsce edukacyjne z kostkami wiedzy o tematyce przyrodniczej.

– Zamontowane zostaną także domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe. Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie. Inwestycja ma być gotowa w tym roku – dodaje Gernand.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE