Nowy ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej. To ostatni akcent Tygodnia Mobilności

2022-09-22 16:41

Będzie można pospacerować, poćwiczyć, a później odpocząć w nowo otwartym parku kieszonkowym. Tym razem wybór padł na tereny zielone przy ul. Kurpiowskiej, a otwarcie nowego mikro-ogrodu to jeden z ostatnich akcentów kończącego się Tygodnia Mobilności.

To kolejna tego typu inicjatywa w Rzeszowie, która ma zachęcić mieszkańców do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. – Takie skwery jak ten urządzamy po to, aby jakość życia w mieście się poprawiała – mówił Konrad Fijołek, prezydent RzeszowaMożna przyjść, usiąść i pocieszyć się widokiem kwiatów, bylin, drzew, ale też usiąść na drewnianej ławeczce, lub aktywnie spędzić czas, bo przecież mamy tu urządzenia dla tych, którzy lubią ćwiczyć na świeżym powietrzu – zachęcał.

Niezwykłe wynalazki polskich studentów | ESKA XD - Mobmania #58

Zasadzono 1400 roślin

Teren pod ogród kieszonkowy został wydzielony z działki należącej do MPWiK i ma powierzchnię 20 arów, a w jego budowie na każdym etapie pomagali mieszkańcy. W ogrodzie zasadzonych jest ogólnie 1400 roślin.

– Są tutaj przede wszystkim graby, oraz mnóstwo krzewów i bylin m.in.: przepięknie teraz kwitnące hortensje, jeżówki, czy też trawy ozdobowe – wylicza Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE