las

i

Autor: Unsplash

Raport Policji

Ojciec poszedł z synem do lasu. Upił się i zasnął, a chłopca szukała policja

2023-03-21 15:21

Blisko dwie godziny trwała akcja poszukiwawcza 11-latka, który w piątek 17 marca zgubił się w lesie. Chłopiec wybrał się na przechadzkę z ojcem, który na miejscu upił się i zasnął.

Do sytuacji doszło w piątek 17 marca koło godziny 13.00. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że 52-letni mieszkaniec z gminy Raniżów wybrał się do lasu ze swoim synem. Po kilku godzinach chłopiec zadzwonił do matki twierdząc, że ojciec upił się i zasnął. Po chwili policjanci pojawili się w domu matki chłopca. 13-letni brat zagubionego 11-latka przekazał policji, że wie gdzie ojciec chodzi do lasu. Chłopiec razem z policjantami pojechał we wskazane miejsce, ale okazało się, że 11-latka tam nie było. Mundurowi zadzwonili na numer, z którego kontaktował się wcześniej 11-latek. Po nawiązaniu połączenia poinstruowali chłopca jak wyjść z lasu.

ZOBACZ: Policjanci i strażacy ratowali jelonka. Utknął w ogrodzeniu

Chłopiec odnalazł zabudowania 

Po kilkudziesięciu minutach zagubione w lesie dziecko powiadomiło policję, że znajduje się w pobliżu zabudowań. Następnie telefon został przekazany dorosłej osobie. Po telefonicznym rozpoznaniu sytuacji udało się ustalić miejsce pobytu 11-latka. Ostatecznie wyszło na jaw, że chłopak dotarł do Korczowisk.

Po przybyciu na miejsce policjanci zaczęli rozmawiać z chłopcem. W tym samym momencie z lasu wyszedł jego 52-letni ojciec. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu alkomatem. Ostatecznie aparatura pomiarowa wskazała prawie 3 promile alkoholu.

Schody nieruchome w Krakowie. Nie działają już ponad 1600 dni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE