Obwodnica Tarnobrzega otwarta. "Historyczny dzień dla miasta"

2022-11-08 14:46
Obwodnica Tarnobrzeg
Autor: Materiały prasowe UM Tarnobrzeg

Niemal 79 mln zł kosztowała budowa obwodnicy Tarnobrzega na Podkarpaciu. Trasa o długości 9 km długości wyprowadziła ruch tranzytowy z centrum miasta i poprawiła komunikację z terenami inwestycyjnymi. Obwodnica została otwarta w poniedziałek.

Obecny w Tarnobrzegu wiceminister infrastruktury Rafał Weber mówił, że inwestycja zmieni oblicze transportowe Tarnobrzega. - Dzięki wyprowadzeniu ruchu z centrum miasta będzie mniej hałasu, mniej emisji spalin, to wszystko sprawi, że mieszkańcy będą mieli więcej spokoju i czyste powietrze – dodał. Weber podziękował również wszystkim, który przyczynili się do powstania tej inwestycji. Przypomniał, że obwodnica została dofinansowana m.in. z budżetu państwa, kwotą niemal 12 mln zł.

- Ta inwestycja to też przykład dobrego montażu finansowego, bo są tu środki z budżetu województwa, rządowe i miasta. To pokazuje jak dobra jest współpraca między tymi instytucjami. Takich inwestycji, gdzie są takie montaże finansowe jest dużo w całym kraju. Cieszę się, że jest dużo samorządowców, którzy chcą korzystać z takich możliwości, jakie oferuje rząd premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział Weber.

Taksówkarz zrobił to na oczach policjantów! Mundurowi włączyli koguty i ruszyli za nim

Dariusz Bożek: Historyczny dzień dla miasta

Natomiast prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek powiedział, że dzięki obwodnicy osoby, które pracują m.in. w Sandomierzu będą mieli znacznie łatwiejszy dojazd do pracy. - Odetchną też mieszkańcy centrum miasta, bo ruch zostanie wyprowadzony, rozładowane zostaną korki – dodał.

Bożek przypomniał również, że o tej inwestycji mówiło się w Tarnobrzegu od wielu lat. „Dziś jest historyczny dzień dla miasta” – podkreślił.

Obwodnica Tarnobrzega ma 9 kilometrów długości i poprowadzona została w granicach miasta nowym śladem drogi wojewódzkiej numer 871. Początek znajduje się na ulicy generała Władysława Sikorskiego, trasa dobiega do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 723 na osiedlu Zakrzów. Trasa ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, o szerokości 3,5 metra oraz poboczu.

W ramach inwestycji zrealizowano także m.in. budowę systemu odwodnienia, powstały przejścia dla zwierząt, wybudowano sieć kanalizacji deszczowej i zbiorniki retencyjne. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020, kwotą ok. 43 mln zł. Łączny koszt budowy wyniósł niemal 79 mln zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE