Nowe kierunki lotów w Jasionce. Odleciał już pierwszy samolot na Kefalonię

i

Autor: Port lotniczy Jasionka-Rzeszów

Informacje

Nowe kierunki lotów w Jasionce. Odleciał już pierwszy samolot na Kefalonię

2023-06-05 11:54

W czwartek z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce odleciał pierwszy samolot na grecką wyspę Kefalonia. Obok Podgoricy i Rzymu, to jedna z nowości w tegorocznej siatce połączeń podkarpackiego portu lotniczego.

Spis treści

  1. Nowe kierunki lotów w Jasionce. Polecimy na Kefalonię
  2. Gdzie polecimy w wakacje z Jasionki?

Nowe kierunki lotów w Jasionce. Polecimy na Kefalonię

Jak podkreślił prezes portu Adam Hamryszczak, w tym sezonie letnim Jasionka oferuje 23 kierunki do 12 krajów. Liczymy na jeszcze większe zainteresowanie pasażerów niż w roku ubiegłym, gdy obsłużyliśmy ponad 730 tysięcy osób. Szczególnie atrakcyjnymi pozycjami w ofercie wydają się być kierunki czarterowe, ale nie można też zapominać o regularnych połączeniach do Rzymu, Zadaru czy Gdańska. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – dodał Adam Hamryszczak.

Kefalonia to największa wyspa Archipelagu Wysp Jońskich i szósta pod względem rozmiarów wyspa Grecji, słynąca z posiadania jednych z najpiękniejszych plaż. Letnie czartery z Jasionki wystartowały już pod koniec kwietnia, gdy uruchomiono połączenie do najbardziej obleganej w ostatnich latach tureckiej Antalyi. Natomiast od piątku Ryanair rozpoczyna loty z Jasionki do Zadaru, od soboty PLL LOT do Gdańska, a w niedzielę ruszają czartery na Kretę.

Gdzie polecimy w wakacje z Jasionki?

Jak dodał rzecznik podkarpackiego portu Waldemar Mazgaj, od przyszłego tygodnia rozpoczną się czartery na Rodos oraz do Korfu i Burgas. Jednym z hitów lata mają być połączenia Wizz Air do Rzymu, które rozpoczną się w przyszłą środę. Nieco później polecą pierwsze samoloty do Albanii i Czarnogóry. Podgorica to druga z tegorocznych nowości w czarterach – powiedział rzecznik.

Z Jasionki codziennie można dostać się Lufthansą do Monachium, jednego z największych europejskich hubów przesiadkowych. Z kolei PLL LOT aż 32 razy w tygodniu obsługuje trasę do Warszawy. Najwięcej kierunków z Podkarpacia oferuje Ryanair. Poza Zadarem samoloty irlandzkiego przewoźnika codziennie latają do Londynu Stansted, trzy razy w tygodniu na lotnisko Londyn Luton, a po dwa razy - do Bristolu, East Midlands, Manchesteru i Dublina. Od początku 2023 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło już ponad 330 tysięcy pasażerów.

ZOBACZ: RUSZYŁA REKRUTACJA NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM. DZIEWIĘĆ NOWYCH KIERUNKÓW [LISTA]

Wojsko amerykańskie stacjonujące na terenie lotniska Rzeszów Jasionka. Obrona granicy wschodniej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE