Nowa Dęba: Podawał się za pracownika zakładu energetycznego, ukradł kilka tysięcy

2021-02-25 14:15 a.z.
asdas
Autor: Podkarpacka policja

Podawał się za pracownika zakładu energetycznego, zabrał kilka tysięcy złotych. W Nowej Dębie 81-latka straciła wczoraj oszczędności po tym, jak wpuściła do mieszkania nieznajomego mężczyznę, który zażądał od starszej kobiety wpłat za energię elektryczną. Gdy kobieta udała się do pokoju po dokumenty, oszust wykorzystał sytuację i okradł seniorkę.

Wczoraj po godz. 12.00 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania w bloku przy ul. Jana Pawła II w Nowej Dębie. Funkcjonariusze ustalili, że do 81-letniej kobiety zapukał mężczyzna, podający się za pracownika zakładu energetycznego i poinformował ją o zaległej niedopłacie za energię.

Kobieta wpuściła go do środka. Podczas rozmowy, mężczyzna zażądał od starszej kobiety rozliczeń wpłat za energię elektryczną. Kobieta udała się do pokoju, celem okazania dokumentów. Złodziej wykorzystał sytuację i okradł seniorkę. Pokrzywdzona straciła portfel z dokumentami i oszczędności - ponad 6 tys. zł.

Sprawca uciekł z pieniędzmi. Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży, o całym zdarzeniu poinformowała policjantów.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Nowej Dębie.

Rysopis sprawcy:Wiek około 35-40 lat, wzrost 175 - 180 cm, szczupłej budowy ciała. Mężczyzna był ubrany w kurtkę granatową do pasa, ciemne spodnie i czapkę typu bejsbolówka.

Posłuchaj o właściwościach soi i dowiedz się, jakie ma wartości odżywcze. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.02.2021