Nowa Dęba: Dostała telefon od funkcjonariusza CBA. Na szczęście nie dała się oszukać

i

Autor: congerdesign/Pixabay/cc0

Nowa Dęba: Dostała telefon od funkcjonariusza CBA. Na szczęście nie dała się oszukać

2021-12-23 14:49

Mowa o kobiecie z Nowej Dęby, do której zadzwonił oszust podający się za funkcjonariusza CBA. Mężczyzna próbował sprzedać kobiecie wersję, że jej pieniądze z konta w banku mogą zostać skradzione. Oczywiście jedynym rozwiązaniem i ratunkiem było przekazanie mężczyźnie gotówki. Na szczęście seniorka nie dała się zwieść.

Do mieszkanki Nowej Dęby, zadzwonił oszust, który podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji, próbował przekonać kobietę o tym, że pieniądze na jej bankowym koncie nie są bezpieczne. Mężczyzna próbował sprzedać jej historię o tym, że jej oszczędności mogą lada moment zostać skradzione przez przestępców.

Oczywiście jedynym ratunkiem wg złodzieja było przekazanie mu dostępu do konta. Oszust polecił kobiecie, aby przekazała mu informacje dotyczące jej konta bankowego i kwoty zgromadzonych środków pieniężnych. Seniorka nie dała się zwieść oszustowi i o całym zdarzeniu poinformowała syna, a on powiadomił policjantów, wtedy kontakt z mężczyzną się urwał.

CZYTAJ TAKŻE: TARNOBRZEG. Nastolatkowie zdemolowali i rozkradli automaty do gier

Funkcjonariusz nie ma prawa prosić o pieniądze

Policja przypomina, że żaden mundurowy lub prokurator nie ma prawa żądać od nas pieniędzy, nawet gdy próbuje „sprzedać” historię, w której tylko on może ocalić nasze oszczędności. Niestety, nadal często trafiają się przypadki, gdy informujemy o tym, że starsze osoby zaufały nieznajomemu i przez to straciły swoje oszczędności.

Wielka awantura na środku ulicy! 30-latek z opla wyciągnął broń
Sonda
Czy ktoś z Twoich bliskich został oszukany przez fałszywego policjanta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE