Nielegalnie przekroczył granicę w Barwinku. Potrzebował pomocy medycznej

2021-11-17 15:26

27-letni Marokańczyk był wycieńczony i potrzebował pomocy medycznej. Mowa o emigrancie, który nielegalnie przekroczył granicę polsko-słowacką. Mężczyzna został zauważony przez mieszkankę Barwinka, gdy wychodził z lasu. Od razu przykuł uwagę kobiety, ponieważ wyglądał na bardzo osłabionego.

Mężczyznę, który w poniedziałek wyszedł z lasu nieopodal Barwinka zauważyła mieszkanka wioski, kobieta szybko powiadomiła służby - W związku z podejrzeniem nielegalnego przekroczenia granicy państwa, mężczyzna został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej – tłumaczy Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek w Brzozowcu. 3-letnie dziecko przetransportowane LPR do szpitala

To obywatel Maroka

Kontakt z młodym mężczyzną był utrudniony. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, jednak dzięki translatorowi udało się ustalić kim jest zatrzymany mężczyzna.

- Na miejscu patrol Straży Granicznej z Sanoka ustalił, że podejrzany mężczyzna to 27-letni obywatel Maroka, który nielegalnie dostał się do Polski. Z uwagi na jego stan zdrowia, na miejsce przyjechała karetka pogotowia – informuje rzecznik bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej.

W wyniku przeprowadzonych badań lekarskich – mężczyzna miał odmrożone obie stopy – Marokańczyk został skierowany do szpitala w Krośnie i aktualnie cały czas przebywa pod opieką lekarską. Od początku roku, na granicy ze Słowacją zatrzymano około 80 nielegalnych imigrantów, głównie to obywatele Afganistanu, Syrii i Indii.

Ciała małżeństwa znalezione w mieszkaniu w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE