Nielegalnie przekroczył przejście graniczne w Barwinku. Potrzebował pomocy medycznej

i

Autor: fot. BOSG

Nielegalnie przekroczył granicę w Barwinku. Potrzebował pomocy medycznej

2021-11-17 15:26

27-letni Marokańczyk był wycieńczony i potrzebował pomocy medycznej. Mowa o emigrancie, który nielegalnie przekroczył granicę polsko-słowacką. Mężczyzna został zauważony przez mieszkankę Barwinka, gdy wychodził z lasu. Od razu przykuł uwagę kobiety, ponieważ wyglądał na bardzo osłabionego.

Mężczyznę, który w poniedziałek wyszedł z lasu nieopodal Barwinka zauważyła mieszkanka wioski, kobieta szybko powiadomiła służby - W związku z podejrzeniem nielegalnego przekroczenia granicy państwa, mężczyzna został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej – tłumaczy Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek w Brzozowcu. 3-letnie dziecko przetransportowane LPR do szpitala

To obywatel Maroka

Kontakt z młodym mężczyzną był utrudniony. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, jednak dzięki translatorowi udało się ustalić kim jest zatrzymany mężczyzna.

- Na miejscu patrol Straży Granicznej z Sanoka ustalił, że podejrzany mężczyzna to 27-letni obywatel Maroka, który nielegalnie dostał się do Polski. Z uwagi na jego stan zdrowia, na miejsce przyjechała karetka pogotowia – informuje rzecznik bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej.

W wyniku przeprowadzonych badań lekarskich – mężczyzna miał odmrożone obie stopy – Marokańczyk został skierowany do szpitala w Krośnie i aktualnie cały czas przebywa pod opieką lekarską. Od początku roku, na granicy ze Słowacją zatrzymano około 80 nielegalnych imigrantów, głównie to obywatele Afganistanu, Syrii i Indii.

Ciała małżeństwa znalezione w mieszkaniu w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE