Natalia Kawalec: Amerykanka z Rzeszowa w finale The Voice Kids. Lepsza od Adele? [WYWIAD]

2020-02-18 14:50 Sylwia Indycka-Rosół
Natalia Kawalec
Autor: mat. prasowe

Ta dziewczyna ma głos jak anioł! Podczas przesłuchań odwróciła wszystkie jurorskie fotele. Wybrała drużynę Cleo, a teraz będzie walczyła w finale talent show!


Podczas "Przesłuchań w ciemno" zaśpiewała "All I Ask". Już po pierwszych dźwiękach okazało się, że ma ogromny talent. Przy tym występie niepotrzebna była głośna muzyka i barwny strój. Natalia siedziała skupiona przy fortepianie i czarowała dźwiękiem. To, że odwróciła wszystkie jurorskie fotele nie jest żadnym zaskoczeniem.

W ostatnim odcinku młoda artystka przeszła do finału telewizyjnego talent show.

15-latka urodziła się i mieszka w Chicago, ale cała jej rodzina pochodzi z Rzeszowa. Pytana o stolicę Podkarpacia odpowiada:

- Co roku spędzam minimum dwa miesiące w Polsce, czyli łącznie mieszkałam w Rzeszowie około 2 lat (śmiech). Zauważam, jak Rzeszów co roku staje się piękniejszy.

To nie jedyne pytania, jakie udało się nam zadać Natalii. Łapcie mini-wywiad z przyszłą gwiazdą polskiej sceny muzycznej.

Jak to wszystko się zaczęło? Kiedy tak właściwie odkryłaś swój talent. Jesteś tak młoda, a wokalnie, co przyznała sama Cleo, możesz konkurować z artystkami dużo starszymi od siebie.

To był długi proces. Najpierw zaczęłam uczyć się gry na pianinie, później komponować i pisać piosenki, naukę innych instrumentów a później konsekwentnie zaczęłam kształcić swój wokal.

Jak szkolisz swój głos? Ile godzin dziennie ćwiczysz? Jak to tak właściwie wygląda?

Z nauczycielem mam spotkanie raz w tygodniu, natomiast ćwiczenia wykonuję codziennie minimum po około godzinie.

Czy są jacyś artyści, którzy Cię inspirują? Kogo słuchasz prywatnie, kiedy masz chwilę wolnego czasu?

Mam wielu idoli. Bardzo lubię klasyki sceny polskiej takie jak Edyta Geppert, Czesław Niemen, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki i również uwielbiam twórczość Adele, Alicia Keys, Jennifer Hudson.. codziennie słucham muzyki z różnych gatunków.

Co tak właściwie sprawiło, że postanowiłaś spróbować swoich sił w The Voice?

Chciałam spróbować się na polskim rynku. Lubię przebywać wśród polskich rówieśników. Co roku jestem na wakacjach w Polsce, więc dlaczego by nie spróbować?

Jak na Twój sukces zareagowali bliscy i znajomi? Czy do samej Ciebie już to dotarło? 😉

Odczuwam ogromne wsparcie zarówno po jednej jak i po drugiej stronie oceanu. Dzięki udziałowi w programie odezwali się do nas po latach znajomi i rodzina, która odnalazła nas dzięki telewizji i portalom społecznościowym. Co było bardzo miłe i zaskakujące. Czy dotarło? Jest w procesie docierania (śmiech).

Jeśli to właśnie Ty okażesz się najlepszym dziecięcym głosem w Polsce to...? Masz już jakieś plany? Jakie są Twoje muzyczne marzenia?

Jeśli tak się stanie to po pierwsze zrobię wszystko, by nie zawieść tych którzy mi zaufali i na mnie głosowali. Po drugie - jak najszybciej będe chciała stworzyć i wydać swoją pierwszą solową płytę i dzielić się tym pięknem z wszystkimi w całej Polsce.

Trzymamy kciuki za Natalię!

Zobaczcie, jak zaczarowała jurorów i widzów talent show:

Więcej występów Natalii znajdziecie na jej kanale na YT.