Miejsce już jest. Na rzeszowskim Rynku posadzone będzie nowe drzewo

i

Autor: W. Kasza-Romankiewicz

Na rzeszowskim Rynku posadzone będzie nowe drzewo!

2022-05-24 16:17

To, przypomnijmy, zastąpić ma zniszczoną w zeszłym roku przez burze akację, która od lat zdobiła płytę najważniejszego placu w mieście. W jej miejsce prezydent obiecał nowe, duże drzewo, które pojawić ma się w ciągu kilku najbliższych dni. Prace przygotowawcze już trwają.

Każdy, kto przechodził w poniedziałek przez rzeszowski Rynek zauważył stojące tam barierki i wykopaną w płycie głęboką dziurę. Jak się okazuje- to miejsce, w którym posadzone zostanie nowe drzewo, które uzupełnić ma lukę po zniszczonej przez burzę akacji. Tą, po przeprowadzeniu badań dendrologicznych, niestety trzeba było wyciąć ze względu na jej stan i zagrożenie, jakie mogła stanowić dla spacerowiczów, w przypadku silniejszych podmuchów wiatru. Jakie drzewo pojawi się na Rynku?

Najlepszy Koncert Świata 2022 - Top Girls zapraszają na imprezę VOX FM

Jakie drzewo pojawi się na Rynku?

Po konsultacjach z konserwatorem zabytków, wiadomo już, że nie będzie to nowa akacja, a platan, który będzie już drzewem dużym o wysokości do 5 m i średnicy układu korzeniowego około 120 cm. Platan będzie jednym z 475 drzew, które zasadzone mają zostać w różnych częściach miasta do końca czerwca.

Prace przygotowawcze na rzeszowskim Rynku już trwają - wczoraj, z myślą o nowym drzewie, wybranych zostało już ok. 14 tysięcy litrów ziemi, w planie jest jeszcze montaż systemów nawadniania i napowietrzania, które pomogą nowej roślinie „zadomowić się” na rzeszowskim Rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE