Na Podkarpaciu zaatakowano księdza. Chodził po domach z wizytą duszpasterską

2023-01-02 14:03
Na Podkarpaciu zaatakowano księdza. Chodził po domach z wizytą duszpasterską
Autor: pexels.com

W czasie wizyt duszpasterskich w Jaśle, jeden z księży został zaatakowany. Zakapturzony mężczyzna wymachiwał nożem i zabrał księdzu teczkę z dokumentami. Jak ustalił „Super Express” Rzeszów, duchownemu z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika nic się nie stało, a agresora poszukuje policja.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Jaśle na ulicy PCK w miniony czwartek. Jak ustaliła policja, nie znany mężczyzna zaatakował księdza, który był w trakcie wizyt duszpasterskich. „Super Express” Rzeszów ustalił, że napadu dokonano na duchownym z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. - Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynika, że ksiądz po wejściu na jedną z posesji został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który podbiegł do niego, chciał wyszarpać mu teczkę, w której znajdowały się obrazki bożonarodzeniowe, kropidło i modlitewnik, dokumenty parafialne - mówił dla „SE” kom. Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Agresor nadal poszukiwany

Jak podaje „Super Express” księdzu nic się nie stało, a jasielscy mundurowi w dalszym ciągu poszukują agresora.

- Policjanci w dalszym ciągu prowadzą w tej sprawie czynności zmierzające do tego, żeby tę osobę ustalić i zatrzymać - dodał Piotr Wojtunik.

Źródło: Super Express Rzeszów

„Żeby zbudowali trzecią linię metra”. Tego właśnie warszawiacy życzą sobie w nadchodzącym roku!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE