Na basen od 6 czerwca w maseczce, ale... Ile osób wejdzie? Jakie są zasady?

i

Autor: Pixabay

Na basen od 6 czerwca w maseczce, ale... Ile osób wejdzie? Jakie są zasady?

2020-06-02 9:52

6 czerwca - na ten dzień czeka wielu Polaków. Od tego terminu, zgodnie z założeniami 4. etapu odmrażania polskiej gospodarki, będzie można między innymi korzystać z pływalni i saun. Ile osób wejdzie na basen? Czy trzeba maseczkę? Są szczegółowe wytyczne.

Otwarcie basenów: Ile osób może pływać?

Są szczegółowe wytyczne dla zarządców basenów odnośnie ich pracy od 6 czerwca. Będą obowiązywały różne zasady bezpieczeństwa. Między innymi limit osób na pływalniach, a dokładnie:

  • na basen będzie mogło wejść maksymalnie 50 procent osób z liczby wyznaczonej jako "maksymalne obciążenie" i nie może być to więcej niż 150 osób,
  • informacja o limitach osób trzeba umieścić przy wejściu do obiektu,
  • z jednego toru na pływalni mogą korzystać maksymalnie 4 osoby.

Otwarcie basenów: Czy można korzystać z jaccuzi?

Z jacuzzi i małych niecek najlepiej korzystać pojedynczo. Taki limit nie obowiązuje rodzin. Sanepid zaleca przy tym zarządcom dezynfekowanie jacuzzi związkami chloru.

Otwarcie basenów: Co z maseczkami?

Na basenach jest obowiązek noszenia maseczek, ale nie w trakcie pływania. Zalecenia sanepidu są następujące:

"Obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni".

Czy możliwe są zajęcia grupowe na basenie?

Aerobik w basenie i inne zajęcia grupowe nie są wykluczone. Trzeba jednak ograniczyć liczebność grup i zachować odpowiednią odległość między ćwiczącymi.

Posłuchaj o najczęstszych przyczynach urojeń. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Otwieranie sarkofagu z książkami i oglądanie starej metrykalnej księgi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE