Złodzieje kradną karty z bankomatów

i

Autor: Unsplash/rupixen-com

Montują nakładki w bankomatach i kradną karty płatnicze z kodem PIN! Policja ostrzega!

2020-11-23 10:13

Czy można stracić pieniądze wypłacając je z bankomatu? Okazuje się, że tak! Złodzieje montują urządzenia do blokowania kart w bankomatach i rejestrują na kamerach kody PIN. W ten sposób możemy stracić wszystkie środki z konta. Jak nie dać się okraść?

Uwaga na złodziei przy bankomatach

Czy wypłacanie pieniędzy z bankomatu może być niebezpieczne? Wielu z nas wie, że większą gotówkę lepiej wypłacać z banku, a jeśli robimy to z bankomatu, lepiej rozejrzeć się i sprawdzić, kto stoi za naszymi plecami. Okazuje się jednak, że nawet wypłacając drobne sumy, możemy paść ofiarą złodziei, którzy wyczyszczą wszystkie środki z naszego konta. Jak to możliwe?

Nakładki na bankomaty kradną karty z kodem PIN

Okazuje się, że złodzieje potrafią montować nakładki zatrzymujące karty w bankomatach, a potem kraść je razem z kodami PIN! Ostatnio oszusta działającego tą metodą zatrzymano w Sanoku na Podkarpaciu. 44-latek z Rumunii montował w bankomatach urządzenie do blokowania kart w środku, a także kamerę rejestrującą kod PIN:

- Nieznany sprawca montował urządzenie zatrzymujące karty w bankomatach. Kiedy transakcja nie została zrealizowana, a klient odchodził od bankomatu, złodziej zabierał kartę wraz z urządzeniem, które rejestrowało kod PIN. Następnie posługując się kradzioną kartą wypłacał znajdujące się na niej środki i płacił za zakupy - wyjaśniają sanoccy policjanci.

Złodziej na szczęście ukradł w ten sposób niewiele pieniędzy, bo łącznie około 5 tysięcy złotych. Zatrzymany złożył już wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Nakładki na bankomatach: Jak nie paść ofiarą złodziei?

Policja radzi, by przed skorzystaniem z bankomatu dokładnie przyjrzeć się urządzeniu:

"Naszą uwagę powinien zwrócić każdy element, który sprawia wrażenie, że nie stanowi integralnej całości urządzenia. O swoich podejrzeniach powinniśmy niezwłocznie powiadomić właściwy bank lub policję".

Pamiętajmy też, by za każdym razem, gdy bankomat nie wyda nam gotówki lub zatrzyma w środku kartę, powiadomić o tym bank.

Posłuchaj o wartościach odżywczych owoców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wolontariusze pomagają starszym osobom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE